Trwa ładowanie...
d1lp37h
30-10-2017 14:31

Pudding chlebowy. Angielski patent na czerstwe pieczywo

Przepis

Brytyjczycy uwielbiają zapiekany pudding chlebowy – można go zrobić z czerstwej bułki, pieczywa tostowego, chałki, babki drożdżowej. To świetna propozycja na podwieczorek albo drugie śniadanie, do kawy albo kakao. Dobrze komponuje się z rodzynkami, cynamonem, bakaliami, orzechami, skórką pomarańczową.

d1lp37h
5.0
(9 głosów)
Oceń:
Czas przygotowania:
Rodzaj kuchni:
Na ile osób:

3-4

iStock
Źródło: iStock
Składniki
  • czerstwa chałka
  • masło
  • 2 łyżki brązowego cukru
  • 100 ml kremówki
  • 1 jajko
  • dżem pomarańczowy
  • rodzynki
  • cynamon
Przepis

Naczynie żaroodporne wysmaruj tłuszczem. Chałkę pokrój na kromki, każdą z nich posmaruj masłem. Ułóż je w formie, tak by na siebie zachodziły. Jajko wymieszaj ze śmietanką, cynamonem i cukrem. Zalej pieczywo masą jajeczną i posyp rodzynkami. Odstaw na 10 minut. Rozgrzej piekarnik do 160 stopni. Piecz przez 30 minut. Przed podaniem posmaruj dżemem.

Zobacz wideo: Owsiane placuszki

Pudding chlebowy. Angielski patent na czerstwe pieczywo
Kategoria przepisów
Rodzaj potrawy
Sposób przygotowania
Główne składniki

Podziel się opinią

8
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lp37h
d1lp37h
d1lp37h
d1lp37h
Więcej tematów
d1lp37h

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj