Taką wodę piję w lecie. Cudownie oczyszcza organizm i poprawia samopoczucie
Ta woda to moje tegoroczne odkrycie. Jest przepyszna, orzeźwiająca, a do tego świetnie poprawia samopoczucie. Dodatkowo, co dla mnie bardzo ważne, oczyszcza organizm i czuję się po niej lekka jak piórko.
W upalne dni chce nam się bardziej pić i łatwiej się odwadniamy. A wtedy człowiek czuje się ospały i ociężały. Ale ile można pić zwykłą wodę, mrożone herbaty i ziółka? Ja odkryłam coś znacznie lepszego i nie ma dnia bez tego napoju.
Woda grejpfrutowa jest tak pyszna i orzeźwiająca, że mogłabym ją pić hektolitrami. Dodaję też do niej miętę lub imbir i mam pełnoprawny, wręcz energetyzujący napój, który wspiera mój organizm na każdym kroku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Domowy kompot z 3 owocowych klasyków. Smak jak u babci
Dlaczego woda grejpfrutowa to letni hit?
Grejpfrut nie bez powodu uchodzi za jeden z najbardziej odświeżających i oczyszczających owoców. Ma dużo witaminy C, działa przeciwzapalnie, a zawarte w nim przeciwutleniacze wspierają wątrobę, obniżają poziom złego cholesterolu i mogą przyspieszyć metabolizm tłuszczu. Do tego obniża poziom insuliny, a to daje idealne warunki do odchudzania.
Dodatek imbiru wzmacnia działanie antybakteryjne i poprawia krążenie, a mięta czy rozmaryn to już tylko wisienka na torcie, bo są świetnymi produktami wspierającymi układ trawienny i psychikę.
Czy woda grejpfrutowa jest dla każdego?
Woda grejpfrutowa będzie wybawieniem dla większości społeczeństwa, ale najbardziej sprawdzi się, jeśli:
- chcesz oczyścić organizm i wspomóc trawienie,
- jesteś na diecie i masz problem z kontrolowaniem apetytu,
- jesteś zmęczony, odwodniony i żar leje się z nieba,
- masz problem z zatrzymującą się wodą w organizmie.
Niektóre osoby powinny jednak na nią uważać. Taka woda nie jest dobrym wyborem, jeśli bierzesz niektóre leki, na przykład na nadciśnienie, cholesterol, depresję, antybiotyki lub leki przeciwbólowe. Cytrusy bardzo często z nimi reagują, co może zaburzyć ich działanie. Z picia takiego napoju rezygnować powinny osoby borykające się z wrzodami żołądka i refluksem. A co z kobietami w ciąży i karmiącymi piersią? Nie ma przeciwwskazań, ale warto zachować umiar.
Woda grejpfrutowa może zastąpić inne napoje
Taką wodę możesz przygotować na dwa sposoby:
- Pokrój grejpfruta w plasterki, wrzuć do szklanki i zalej wodą. Dodaj plasterek imbiru, trochę mięty i kilka kostek lodu. Odstaw na 10 minut i gotowe.
- Obierz owoc, zblenduj go z wodą i imbirem. Możesz przecedzić przez sitko, wlać do szklanki i udekorować listkami świeżej mięty bądź rozmarynu.
Już wiesz, jak zrobić wodę grejpfrutową, ale czy zastanawiałeś się, jak wybrać idealny owoc do tego napoju? Łap kilka wskazówek:
- skóra powinna być błyszcząca i gładka, lekko czerwona lub pomarańczowa,
- zapach przyjemnie cytrusowy,
- odpowiedni grejpfrut jest też dużo większy od pomarańczy, te małe mogą być kwaśniejsze i niezbyt dobre.
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.