Trwa ładowanie...
02-09-2013 14:36

Restauracja Gothic Cafe rekomendowana przez Slow Food

Slow Food jest międzynarodową organizacją typu non-profit, która określa swój cel jako: "ochrona prawa do smaku". Powstała w 1986 roku we Włoszech i od początku zajęła się szeroko rozumianą ochroną oraz wspieraniem niewielkich regionalnych producentów żywności - szczególnie żywności oryginalnej, produkowanej w sposób niespotykany w innych miejscach na świecie, żywności tradycyjnej, zdrowej i niestety zagrożonej zniknięciem w wyniku coraz bardziej natarczywej ekspansji tego, co na całym świecie znane jest jako fast food.

Restauracja Gothic Cafe rekomendowana przez Slow FoodŹródło: materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d2a1fld
d2a1fld

Podstawową ideą ruchu Slow Food jest szerzenie prawa do smaku. Dlatego też, organizacja poleca restauracje, w których delektować się można doskonałymi potrawami tradycyjnej polskiej kuchni jak i przysmakami z całego świata. Wybrane restauracje, po przejściu procedury weryfikacyjnej, zostają oznaczone znakiem Ślimaka .

Ostatnio do prestiżowego grona restauracji rekomendowanych przez Slow Food Polska, dołączyła Restauracja Gothic Cafe na Zamku w Malborku, której współwłaścicielem oraz szefem kuchni jest charyzmatyczny Bogdan Gałązka. O wyborze zadecydowała komisja w składzie: Jacek Szklarek - prezes Slow Food Polska, Bartosz Budnik - szef kuchni Restauracji Romantyczna na Wzgórzach Dylewskich oraz Wojciech Radtke - szef convivium Trójmiasto. Oto jak uzasadnili swoją ocenę: Piękny, historyczny obiekt w unikatowej scenerii malborskiego zamku. Wyjątkowy, zdolny i kreatywny szef Kuchni wraz ze zgranym, młodym w większości i współpracującym od lat zespołem. Wysoka jakość produktów wyjściowych, w tym produktów od lokalnych dostawców. To wszystko sprawia, że na mapie Polski pojawia się inspirujące i w niepowtarzalnym formacie gastronomicznym miejsce z logiem Ślimaka. Na uwagę zasługuje zupełnie jedyna w swoim rodzaju osobowość Bogdana Gałązki, jako szefa kuchni, współwłaściciela i człowieka o ponad przeciętnych umiejętnościach
komunikacyjnych i kulturze osobistej. Doskonały pomysł nawiązania kompozycji wybranych dań do list zakupowych na zamku z okresu średniowiecza.

d2a1fld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a1fld
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj