WP

Profesor z Harvadu został wyśmiany. Powiedział, że w porcji powinno być sześć frytek

Frytki są niewątpliwie jedną z najczęściej jedzonych i najmniej zdrowych potraw w Stanach Zjednoczonych. Ich wpływ na zdrowie jest zły i mimo to, Amerykanie wciąż spożywają je w bardzo dużej ilości. Profesor Rimm znalazł na to radę - i został wyśmiany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obecne porcje znacznie przekraczają nasze zapotrzebowanie
Obecne porcje znacznie przekraczają nasze zapotrzebowanie (123RF)
WP

Zgodnie z danymi podanymi przed Departament Rolnictwa w Stanach Zjednoczonych, ziemniak jest najczęściej jedzonym warzywem przez Amerykanów. I w dwóch trzecich przypadków przyjmuje formę frytek. A co za tym idzie, zwiększa się ryzyko otyłości i powiązanych z nią chorób m.in. serca.

Profesor Rimm w rozmowie gazetą "New York Times" powiedział, że największym problemem w USA są porcje. Znacznie przekraczają nasze zapotrzebowanie. Jego rozwiązaniem na ten problem jest zmiejszenie zawartości talerzy. Dla przykładu, jedzenie w porcji zaledwie sześciu frytek i do tego sałatką. Profesor został wyśmiany przez internautów.

WP

"Kim jest ten nieprzyjazny kosmita, z którym rozmawiają?" - napisał jeden z komentatorów. Inni twierdzą, że woleliby już w ogóle nie jeść frytek, niż ograniczać się ledwie do sześciu w porcji. Większa liczba, według profesora, bardzo negatywnie działa na nasze zdrowie. Jak widać, dla wielu osób to nie problem.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP