Prawidłowy sposób zapakowania zmywarki. Do tej pory popełnialiśmy błąd

Jedną z najczęstszych obaw dotyczących kupowana zmywarki jest ta przed niedomytymi naczyniami. Tymczasem jeśli zmywarka nie domywa naczyń, zazwyczaj jest to nasza wina: źle ją pakujemy. Podpowiadamy, jak poprawnie zapakować zmywarkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O właściwe zapakowanie zmywarki od lat toczą się małżeńskie spory
O właściwe zapakowanie zmywarki od lat toczą się małżeńskie spory (Materiały prasowe)
WP

Nowoczesne zmywarki to cuda technologiczne. Używają wody do zabicia bakterii, mają potężne ciśnienie, które usuwa resztki pożywienia i wystarczającą izolację, aby cała operacja nie powodowała hałasu porównywalnego z lądowaniem samolotu. Niestety, nie wynaleziono jeszcze zmywarki, która mogłaby przezwyciężyć niewłaściwe załadowanie naczyń. Wbrew powszechnym przekonaniom, wkładanie wszystkiego, co możesz, w stojaki, nie jest rozwiązaniem idealnym.

Prawdopodobnie umieszczasz kubki i szklanki na górnym stojaku. Ale uważaj. Nie przepełniaj go zbyt dużą ilością przedmiotów. Oprócz zwiększenia ryzyka złamania go, nadmiernie obciążony stojak nie pozwala na łatwą cyrkulację wody i detergentu. Miseczki zazwyczaj wchodzą na górę, ale nie wszystkie powinny być zwrócone w tym samym kierunku. Jeśli myjesz plastikowe pojemniki, trzymaj je również na górze, bo element grzewczy na dole może je wypaczyć.

Jeśli chodzi o srebrne sztućce, widelce i łyżki, pamiętaj, aby były skierowane w górę. Noże jednak powinny być ładowane do dołu, aby nie ryzykować zacięcia się podczas wyciągania. Szpatułki i inne przybory o długiej rączce powinny być umieszczone poziomo, tak by nie zablokować ramienia natryskowego podczas obracania.

WP

Większe przedmioty trafiają na dolną półkę. Unikaj wkładania do zmywarki przedmiotów wykonanych z mosiądzu, brązu, drewna lub większych noży kuchennych, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku wysokiej temperatury i silnych detergentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP