WP

Klientka restauracji z gwiazdką Michelina zmarła. 28 innych osób wylądowało w szpitalu

Hiszpańska restauracja RiFF została zamknięta z powodu kilkudziesięciu przypadków zatrucia pokarmowego i jednej śmierci. Przyczyna chorób jest wciąż poszukiwana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze przeszukanie restauracji miało miejsce w poniedziałek
Pierwsze przeszukanie restauracji miało miejsce w poniedziałek (123RF)
WP

46-letnia kobieta, która wybrała się wraz ze swoją rodziną na posiłek do znanej restauracji w Walencji w Hiszpanii, nie mogła podejrzewać, że będzie to jej ostatnie danie. Zmarła następnego ranka, a zarówno jej mąż, jak i syn, mieli objawy silnego zatrucia pokarmowego.

Urzędnicy państwowi znaleźli łącznie 75 osób, które pomiędzy 13 a 16 lutego zjadły obiad w restauracjii RiFF. Aż 29 z nich pochorowało się po posiłku, w tym trzy pełne rodziny.

Rzecznik prasowy Ministra Zdrowia z Walencji przyznał w rozmowie ze stacją BBC News, że pierwsze przeszukanie restauracji miało miejsce w poniedziałek, ale nie udało się znaleźć jednoznacznej przyczyny chorób. Próbki dań, które zostały podane klientom, zostały wysłane do Centrum Toksykologicznego.

WP

Niektóre raporty sugerowały, że przyczyną zaistniałej sytuacji może być jeden z gatunkow grzybów serwowany w tamtym czasie w RiFFie. Te informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, a urzędnicy wstrzymują się od komentarzy do momentu, w którym wyniki badań toksykologicznych zostaną opublikowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP