Qaqwqwrqw

Jak wybrać dobrą mikrofalówkę? Nie tylko moc urządzenia jest ważna

Mikrofalówka to jeden z niezbędnych elementów dobrze wyposażonej kuchni. Szykując się do zakupu odpowiedniego modelu, musisz pamiętać, że to sprzęt na lata. Warto więc przeanalizować kilka parametrów, które świadczą o jej dobrej jakości i wytrzymałości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikrofalówka posiada kilka parametrów, które warto przeanalizować przed zakupem
Mikrofalówka posiada kilka parametrów, które warto przeanalizować przed zakupem (iStock.com)
Qaqwqwrqw

Moc
Im większa jest moc urządzenia, tym szybciej przygotujemy wszystko, co do niego włożymy. Najprościej mówiąc - im większa moc, tym prędzej jedzenie będzie w odpowiednim stopniu gorące. Kiedy przychodzimy wygłodniali do domu, okazuje się to być naprawdę ważne. To najważniejszy parametr, na który powinieneś zwrócić uwagę jeśli przygotowujesz się do kupna sprzętu. Oczywiście każda mikrofalówka ma regulowaną moc, którą możesz dopasowywać do określonych składników lub dań. Klasyczne maksymalne moce wahają się pomiędzy 700-1000 W, jednak zaawansowane opcje sprzętu będą wymagały większej najwyższej możliwej mocy.

Qaqwqwrqw

Sterowanie
Współczesne mikrofalówki dzielą się na te, których system sterowania jest manualny oraz modele, które posiadają panel elektroniczny. Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia, więc dzielimy się na tych, którzy lubią kupować coraz to nowocześniejsze sprzęty i przeciwników technologicznych unowocześnień. Plusem tradycyjnego sterowania jest szybkość wprowadzenia zmian, jednak pamiętaj, że mikrofalówkę z wyświetlaczem możesz ustawić dużo bardziej precyzyjnie.

Shutterstock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw

Dodatkowe opcje
Podstawowym zadaniem mikrofalówki jest błyskawiczne podgrzewanie potraw. Nowoczesne modele, na które wcale nie trzeba wydawać fortuny, posiadają jednak wiele dodatkowych opcji, które przydadzą się w codziennym przygotowywaniu potraw. Opcją, w którą wyposażone są wszystkie modele jest rozmrażanie. To idealny kompan w idei nie marnowania pożywienia - przygotowany tydzień temu i zamrożony sos czy zupa w parę chwil staną się gorące i apetyczne. Niektóre mikrofalówki posiadają funkcję "grill", co skutkuje dodatkową grzałką zamontowaną w górnej części urządzenia. Przydatna, kiedy chcemy zjeść pizzę lub mięso. W ofercie sklepów możesz znaleźć także modele z funkcją gotowania na parze, co zagwarantuje zdrowy posiłek w zaskakująco krótkim czasie.

Design
Równie ważną kwestią jest wygląd urządzenia, który powinien być dopasowany do wystroju kuchni. Aby mikrofalówka nie odstawała i nie sprawiała wrażenia, że znalazła się w pomieszczeniu przypadkowo, zadbaj o najmniejszy szczegół. Mikrofalówki z dużymi, oszklonymi drzwiami będą lepiej wyglądały w nowoczesnej kuchni, a uroku doda jej także sprzęt w wyrazistym, mocnym odcieniu. W pomieszczenia urządzone delikatniej, bardziej klasycznie lepiej wsiąknie sprzęt, który jest minimalistyczny i nie wyróżnia się barwą. Jeśli nie do końca potrafisz sprecyzować styl panujący w twojej kuchni, zawsze możesz wybrać model biały w klasycznym stylu, który będzie pasował do każdego pomieszczenia.

Qaqwqwrqw
Shutterstock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw