Trwa ładowanie...

Roboty kuchenne do 500 zł. Co ciekawego dostaniemy w tej cenie?

Robot kuchenny to uniwersalny sprzęt, który może zastąpić wiele innych urządzeń. Oto przegląd najciekawszych rozwiązań do 500 zł.

Roboty kuchenne do 500 zł. Co ciekawego dostaniemy w tej cenie?Źródło: Materiały prasowe
d2okk56
d2okk56

Zakup robota kuchennego to niełatwa decyzja. Na rynku jest wiele modeli, które różnią się ceną i poszczególnymi funkcjami. Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to parametry oferowane przez producenta, czyli moc urządzenia, liczba obrotów na minutę oraz pojemność. Duże znaczenie ma także obudowa oraz szereg dostępnych funkcji.

Robot kuchenny z misą

Wielofunkcyjny robot kuchenny nie musi kosztować majątku. Ważne, aby wyposażony był w dobrej jakości tarcze o różnych ostrzach (do siekania, cięcia i szatkowania) oraz odpowiednie końcówki (np. do miksowania), które umożliwiają przygotowanie gładkiej konsystencji ciast i kremów.

Roboty kuchenne z misą to urządzenia, które charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością. Dzielą się na dwa rodzaje:

d2okk56

- roboty tradycyjne, w których mieszadła obracają się tylko w jednym kierunku,

- roboty planetarne, gdzie mieszadło porusza się nie tylko wokół własnej osi, ale również w obrębie całego wnętrza misy, co umożliwia wymieszanie składników na jednolitą masę.

Robot kuchenny z malakserem

Roboty kuchenne doskonale radzą sobie nie tylko z przygotowywaniem ciast. Te, które mają szklany lub plastikowy blender, umożliwiają wykonywanie dodatkowych zadań, takich jak siekanie, mieszanie i rozdrabnianie. Dzięki nim możemy przygotować pyszne napoje, koktajle i owocowo-warzywne smoothie.

d2okk56

Wbudowany młynek doskonale sprawdzi się do mielenia kawy, ziół czy orzechów. Dzięki niemu przygotujemy pesto na obiad, zmiksujemy porcję obiadu dla dziecka, a także skruszymy lód, aby zrobić mrożoną kawę.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Zanim zdecydujemy się na kupno robota, sprawdźmy, czy dany model ma możliwość dostosowania prędkości obrotów do przetwarzanych składników. Obecnie wiele niedrogich urządzeń posiada moc silnika nawet do 1000W – taka moc oznacza już dużą sprawność.

d2okk56

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest łatwość korzystania z urządzenia. Obecnie wiele modeli robotów kuchennych w cenie niższej niż 500 zł posiada:

- antypoślizgową podstawkę gwarantującą stabilność
- opcję czyszczenia poszczególnych końcówek w zmywarce
- nowoczesny design, który pasuje do każdego wnętrza kuchni
- czytelną instrukcję obsługi (nie tylko w formie książeczki, ale i obrazków na obudowie)

W zależności od modelu i dołączonych do niego akcesoriów, robot kuchenny może pełnić rolę miksera, blendera, młynka, wyciskarki czy malaksera. Dzięki odpowiednim akcesoriom może on być również przyrządem do ubijania piany i zagniatania ciasta. Ułatwi także zmielenie mięsa i zmiksowanie ziół, a nawet pomoże zrobić własny makaron czy chleb.

d2okk56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2okk56
Więcej tematów