Trwa ładowanie...

Czy można go mrozić? Jak przechowywać domowy pasztet, by cieszyć się jego smakiem jak najdłużej

Domowy pasztet to potrawa, która chyba już odeszła do kulinarnego lamusa, z którego wyciągamy go z rzadka. Nic dziwnego, w końcu przygotowanie pasztetu to nie lada wyzwanie, wymagające sporego nakładu pracy. Warto wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać domowy pasztet, by jego smakiem cieszyć się jak najdłużej.

Domowy pasztet można przechowywać w lodówce, ale nie tylkoDomowy pasztet można przechowywać w lodówce, ale nie tylkoŹródło: 123RF
d3oyp4q
d3oyp4q

Domowy pasztet – jak przechowywać?

Upieczony pasztet, gdy tylko ostygnie, należy włożyć do lodówki – w ten sposób jego świeżość zostanie przedłużona nawet do 14 dni.

O czym jednak należy pamiętać, by smak pasztetu nie uległ zmianie? Przede wszystkim po ostudzeniu pasztetu należy go przełożyć – najlepiej w papier. Folia aluminiowa czy spożywcza sprawi, że pasztet może spleśnieć po dłuższym pobycie w lodówce. Papier z kolei zapewni idealną cyrkulację powietrza w lodówce, ale jednocześnie zabezpieczy domowy wyrób przed wysychaniem.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie zapakowanego w papier pasztetu w pojemniku na żywność ze szczelnym zamknięciem. Dzięki temu pasztet nie tylko nie będzie suchy, ale też z pewnością nie przejdzie zapachami z lodówki.

A czy pasztet można mrozić?

Jak upiec idealny pasztet na świąteczny stół?

Domowy pasztet – czy można go mrozić?

Domowy pasztet nie tylko można, ale nawet warto mrozić – dzięki temu przez długi czas możemy cieszyć się niezmienionym, pysznym smakiem domowego wyrobu. Jak to zrobić? To bardzo proste.

d3oyp4q

Wystudzony pasztet należy podzielić na porcje – im mniejsze, tym szybciej pasztet będzie się rozmrażał i tym mniejsze ryzyko, że niezjedzony się zmarnuje. Porcje pasztetu można umieścić w woreczkach strunowych lub pojemnikach przeznaczonych do mrożenia – to zależy od gabarytu naszej zamrażarki.

By rozmrozić pasztet, trzeba przełożyć porcję do lodówki – może to potrwać od 8 do nawet 12 godzin. Nie należy rozmrażać pasztetu w temperaturze pokojowej – grozi to zatruciem pokarmowym, a w najlepszym wypadku zmianą konsystencji domowego wyrobu.

Domowy pasztet 123RF
Źródło: 123RF

Zobacz także:

d3oyp4q
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3oyp4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oyp4q
Więcej tematów