Świąteczny Stół Pajacyka - prosty przepis, by nakarmić dzieci!
6 grudnia po raz jedenasty odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka, organizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Tego dnia właściciele restauracji, kawiarni i pubów, które zaangażują się w akcję, przekażą 10% uzyskanego dzięki gościom obrotu na rzecz dożywiania dzieci w Polsce i na świecie.
Nie masz pomysłu na prezent? Chcesz, by tym razem mikołajki wyglądały inaczej? Lubisz jeść, ale równie ważne dla Ciebie jest, by robić to świadomie? Przez codzienne zabieganie masz głód spotkań z bliskimi? Włącz się do akcji! To prosty sposób na zrobienie prezentu sobie, rodzinie, przyjaciołom, a jednocześnie potrzebującym dzieciom, dla których podarunkiem jest już sama możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.
Wszyscy uwielbiamy adwentowe kalendarze i szelest pod poduszką, jednak mikołajowa wizyta w restauracji może dać znacznie więcej radości – jak wszystko, co można dzielić z innymi. Dlatego Świąteczny Stół Pajacyka to okazja, by w tym dniu nie gotować, a smakować wolny czas i atmosferę fajnej restauracji.
Co zrobić by włączyć się w akcję?
Wystarczy wybrać jedną z restauracji, kawiarni, pubów, uczestniczących w akcji, których lista dostępna jest na stronie: http://www.pah.org.pl/o-pah/434/lista_lokali, albo po prostu znaleźć miejsce oznaczone plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka. Następnie, umówić się ze znajomymi na kawę albo grzane wino, zabrać rodzinę na ulubione jedzenie, na romantyczną kolację itd. – 10% z rachunku zostanie przeznaczone na pomoc potrzebującym.
Polska Akcja Humanitarna organizuje Świąteczny Stół już od jedenastu lat. W tym czasie zapewniła dzieciom ponad 128 tysięcy posiłków. Potrzeby nadal są ogromne. 153 miliony dzieci na świecie cierpi z powodu głodu. W Polsce znaczny procent dzieci jest niedożywionych, czego skutki pozostają widoczne latami w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej. To zaś odbiera dorastającym młodym ludziom szanse na aktywny rozwój i bycie twórczymi obywatelami. Niedożywione dzieci z ubogich rodzin mają obniżoną odporność, przez co częściej chorują i mają mniej czasu na naukę. Ich mózg, jak reszta ciała, nie ma szans rozwijać się jak u rówieśników. Fizyczną dysproporcję wzmacnia brak wiary w siebie i niska samoocena, którym nierzadko towarzyszą poczucie osamotnienia i bezsilności.
O niedożywionych dzieciach warto pamiętać nie tylko 6 grudnia. Pomagać im można przez cały rok poprzez wpłaty na konto: BZ WBK 69 1090 1043 0000 0000 0503 4588.