Trwa ładowanie...
oprac. Agata Porażka
22-02-2019 11:00

Przerwy na lunch w pracy. Są ważniejsze, niż nam się wydaje

Grupa parlamentarzystów w Wielkiej Brytanii przekonuje, że dzieci w szkołach powinny mieć co najmniej 75 minut przerwy na lunch. Jest to związane z wynikami ich pracy. Pojawiło się również pytanie, czy nie powinniśmy rozważyć wprowadzenia takich przerw dla dorosłych.

Przerwy na lunch w pracy. Są ważniejsze, niż nam się wydajeŹródło: 123RF
d39w3z3
d39w3z3

Choć coraz więcej osób nie pozwala sobie na robienie dłuższych przerw na lunch w pracy, badania pokazują, że są one bardzo potrzebne. Dzięki nim jesteśmy bardziej produktywni, mniej zestresowani i zmniejsza się prawdopodobieństwo na wypalenie zawodowe. Ponadto, ma to również wpływ na jakość naszego snu.

Kolejnym aspektem, który się polepszy jeśli zdecydujemy się na dłuższą przerwę na lunch, są nasze kontakty w pracy. Możemy nawiązać nowe znajomości ze współpracownikami lub umocnić te, które już mamy.

Jak twierdzi gazeta "The Guardian" jedno z badań przeprowadzone w banku wykazało, że pracownicy, którzy wspólnie jedzą posiłki w przerwie, są bardziej produktywni. Kolejne badania udowodniły, że ludzie pracujący przy biurkach, którzy robią sobie przerwę co 20 lub 40 minut, mają mięśnie szyi i ramion w znacznie lepszym stanie niż ludzie, którzy nie wstają od komputera.

Wszystkie badania doszły do jednego wniosku: przerwy w pracy są potrzebne. A przerwy na lunch ze współpracownikami najbardziej. Jeśli tak bardzo dbamy o to, żeby dzieci miały odpowiednio dużo czasu na zjedzenie posiłku i utrzymanie koncentracji przez długi czas, powinniśmy również zadbać o siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39w3z3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39w3z3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj