Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
06-12-2013 09:20

Świąteczny Stół Pajacyka - prosty przepis, by nakarmić dzieci!

6 grudnia po raz jedenasty odbędzie się akcja Świąteczny Stół Pajacyka, organizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Tego dnia właściciele restauracji, kawiarni i pubów, które zaangażują się w akcję, przekażą 10% uzyskanego dzięki gościom obrotu na rzecz dożywiania dzieci w Polsce i na świecie.

Artykuł sponsorowany
Świąteczny Stół Pajacyka - prosty przepis, by nakarmić dzieci!Źródło: PAH
d2ybous
d2ybous

Nie masz pomysłu na prezent? Chcesz, by tym razem mikołajki wyglądały inaczej? Lubisz jeść, ale równie ważne dla Ciebie jest, by robić to świadomie? Przez codzienne zabieganie masz głód spotkań z bliskimi? Włącz się do akcji! To prosty sposób na zrobienie prezentu sobie, rodzinie, przyjaciołom, a jednocześnie potrzebującym dzieciom, dla których podarunkiem jest już sama możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

Wszyscy uwielbiamy adwentowe kalendarze i szelest pod poduszką, jednak mikołajowa wizyta w restauracji może dać znacznie więcej radości – jak wszystko, co można dzielić z innymi. Dlatego Świąteczny Stół Pajacyka to okazja, by w tym dniu nie gotować, a smakować wolny czas i atmosferę fajnej restauracji.

Co zrobić by włączyć się w akcję?

Wystarczy wybrać jedną z restauracji, kawiarni, pubów, uczestniczących w akcji, których lista dostępna jest na stronie: http://www.pah.org.pl/o-pah/434/lista_lokali, albo po prostu znaleźć miejsce oznaczone plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka. Następnie, umówić się ze znajomymi na kawę albo grzane wino, zabrać rodzinę na ulubione jedzenie, na romantyczną kolację itd. – 10% z rachunku zostanie przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Polska Akcja Humanitarna organizuje Świąteczny Stół już od jedenastu lat. W tym czasie zapewniła dzieciom ponad 128 tysięcy posiłków. Potrzeby nadal są ogromne. 153 miliony dzieci na świecie cierpi z powodu głodu. W Polsce znaczny procent dzieci jest niedożywionych, czego skutki pozostają widoczne latami w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej. To zaś odbiera dorastającym młodym ludziom szanse na aktywny rozwój i bycie twórczymi obywatelami. Niedożywione dzieci z ubogich rodzin mają obniżoną odporność, przez co częściej chorują i mają mniej czasu na naukę. Ich mózg, jak reszta ciała, nie ma szans rozwijać się jak u rówieśników. Fizyczną dysproporcję wzmacnia brak wiary w siebie i niska samoocena, którym nierzadko towarzyszą poczucie osamotnienia i bezsilności.

d2ybous

O niedożywionych dzieciach warto pamiętać nie tylko 6 grudnia. Pomagać im można przez cały rok poprzez wpłaty na konto: BZ WBK 69 1090 1043 0000 0000 0503 4588.

Artykuł sponsorowany
d2ybous

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ybous
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj