Trwa ładowanie...

Specjały kuchni francuskiej: perliczka, kaczka i gęś

Kuchnia francuska niesłusznie kojarzona jest tylko z żabimi udkami i ślimakami. Kulinarne specjały szefów kuchni cieszą się poważaniem na całym świecie. Warto spróbować w prowadzić je do swojego menu. Kucharz David Gaboriaud przygotował specjały kuchni francuskiej. Na stole pojawiły się dania takie, jak: foie gras z kaczki na chałce z chutney'em ananasowym, filet z gęsi z ziołami i jabłkami , czyli gęstym sosem używanym w kuchni indyjskiej. W jego menu znalazło się też supreme z perliczki i sosem z koziego sera.

d1zwlqc
d1zwlqc

Kuchnia francuska niesłusznie kojarzona jest tylko z żabimi udkami i ślimakami. Kulinarne specjały szefów kuchni cieszą się poważaniem na całym świecie. Warto spróbować wprowadzić je do swojego menu. Kucharz David Gaboriaud zaproponował pomysły na kilka dań. Na stole pojawiły się: foie gras z kaczki na chałce z chutney'em ananasowym, czyli czyli gęstym sosem używanym w kuchni indyjskiej oraz filet z gęsi z ziołami i jabłkami. W jego menu znalazło się też supreme z perliczki i sosem z koziego sera.

Zobaczcie przepis na tournedos z fileta z gęsi z ziołami, jabłkami i karmelizowanymi śliwkami. Składniki:

2 filety z gęsi, świeży tymianek i majeranek, sól, pieprz, 2 jabłka, 100 g suszonych śliwek, laska cynamonu, migdały, miód spadziowy, masło, żubrówka Przygotowanie:

Ponacinać filety od strony tłuszczu. Ze strony mięsa wyciąć kieszonkę (w najgrubszej warstwie). Doprawić filety solą i pieprzem, w kieszonce umieścić świeże zioła. Zwijać filety w kształcie wałka (aby się nie rozwinęły należy obwiązać je sznurkiem). Tak przygotowany "wałek", pokroić na kilkucentymetrowe steki. Obsmażyć filety ze wszystkich stron na patelni (po kilka minut), a następnie piec w 180 stopniach przez 8-10 minut, tak by w środku mięso było jeszcze różowe. Namoczyć śliwki we wrzątku kilka minut aż zmiękną. Następnie odsączyć je i pokroić w kawałki. Na patelni podsmażyć na maśle pokrojone jabłka (na złoty kolor). Dodać śliwki, cynamon, kilka łyżek żubrówki i dwie łyżki miodu. Dusić na średnim ogniu kilka minut aż płyn zgęstnieje. Na koniec dodać kawałek masła i wymieszać by powstał aksamitny sos. Na talerz serwować na zmianę: jabłka, śliwki, po dwa kawałki mięsa i polać sosem.

d1zwlqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwlqc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj