ycipk-2bo2l9

Polaków znudziła kuchnia włoska. Wolimy azjatyckie smaki

Polacy coraz częściej korzystają z usługi dostawy jedzenia do domu. Okazuje się, że pizza czy kuchnia chińska odchodzą do lamusa. Stawiamy na bardziej wyrafinowane smaki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dostawcy pizzy nie mają lekkiej pracy
Dostawcy pizzy nie mają lekkiej pracy (123RF)
ycipk-2bo2l9

Z najnowszego raportu Food-Trendów Pyszne.pl wynika, że Polakom najbardziej odpowiada nasza rodzima kuchnia. Najczęściej wybieramy potrawy typu kotlet schabowy lub pierogi. Tak zagłosowało 98 proc. badanych.

Na drugim miejscu uplasowała się kuchnia włoska. Pizzę i pasty wybrało 53 proc. Polaków. Natomiast na trzecim stawiamy na "chińszczyznę", czyli kurczaka z ryżem - 29 proc.

Okazało się również, że coraz bardziej lubimy eksperymentować. Coraz więcej osób pokochało kuchnię gruzińską czy indyjską. Z kolei najmodniejszym daniem jest sushi (32 proc. wskazań).

ycipk-2bo2l9

28 proc. z badanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy odkryło nową dla siebie kuchnię świata, a trzy na cztery osoby są zainteresowane próbowaniem coraz to nowych jej rodzajów.

Jeśli chodzi o częstotliwość zamawiania potraw do domu, to 30 proc. badanych robi to raz na dwa tygodnie; 30 proc. raz na miesiąc, natomiast 15 proc. raz w tygodniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Sałatka na pizzy. Lekki i szybki obiad

ycipk-2bo2l9
ycipk-2bo2l9
ycipk-2bo2l9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bo2l9