WP

Pijesz kawę podczas okresu? Zobacz, z których produktów lepiej zrezygnować w "te dni"

Podczas okresu szczególnie warto zwrócić uwagę na naszą dietę. Drobne zmiany nawyków żywieniowych mogą nam pomóc złagodzić ból oraz podnieść komfort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijesz kawę podczas okresu? Zobacz, które produkty lepiej unikać w "te dni"
Pijesz kawę podczas okresu? Zobacz, które produkty lepiej unikać w "te dni" (123RF)
WP

Jakich produktów lepiej unikać podczas miesiączki?

Kawa

Zawarta w niej kofeina nasila bolesne skurcze macicy, które są charakterystyczne dla pierwszych dni krwawienia. Sprzyja również utracie magnezu, który jest kluczowym pierwiastkiem w trakcie miesiączki.

WP

Mleko

Ze względu na obecność laktozy, która może powodować nieprzyjemne wzdęcia i uczucie ciężkości, co i bez picia mleka podczas okresu jest szczególnie niekomfortowe. W "te dni" wybieraj raczej mleko bez laktozy. Obecnie dostaniesz je w każdym sklepie.

Smażone dania

Jedzenie smażone w głębokim tłuszczu powoduje uczucie ciężkości, co podczas miesiączki szczególnie dokucza kobietom. Może również być przyczyną bólu brzucha i wywołują wzdęcia. Dlatego w "te dni" postaw raczej na lekkostrawne potrawy, np. przygotowywane na parze.

WP

Cukier

W trakcie okresu mamy nań niepohamowaną ochotę. Powodem są wahania poziomu hormonów w organizmie. Warto jednak oprzeć się pokusie sięgania po produkty zawierające cukier, ponieważ sprzyja on nasilaniu się dolegliwości menstruacyjnych.

Słone produkty

Sól sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie. W efekcie możesz być opuchnięta i ociężała. Podwójnie poczujesz się niekomfortowo.

WP

Alkohol

Czerwone wino nasila krwawienie. Pozostałe alkohole rozrzedzają krew i podnoszą ciśnienie, co sprzyja bólom głowy podczas menstruacji. Spożywanie go zwiększa również wrażliwości piersi i sprzyja wahaniom nastroju. Metabolizm podczas menstruacji jest spowolniony, więc skutkiem jest kac nastepnego dnia.

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP