WP

Miksery i roboty kuchenne w atrakcyjnych cenach. Kupisz nawet za mniej niż 100 zł

Bez dobrego miksera żadne ciasto nie ma racji bytu. Dlatego jeśli potrzebujesz urządzenia do rozcierania, urabiania i ubijania masy, warto zainwestować w nowy mikser. Sprawdzi się znakomicie, pod warunkiem, że wiesz jaki wybrać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z nimi ubijesz składniki na gładką masę
Z nimi ubijesz składniki na gładką masę (123RF)
WP

Poniżej znajdziesz kilka mikserów i robotów w atrakcyjnych cenach. Za dobrej jakości pomocnika kuchennego zapłacisz nie więcej niż 100 zł. Opłaca się szukać w sieci.

Mikser ręczny

WP

Swoją popularność wśród pań domu miksery zawdzięczają przede wszystkim niskiej cenie. Dobry model kupisz już za niecałe kilkadziesiąt złotych. Tyczy się to zarówno miksera ręcznego, jak i stacjonarnego. Musisz jedynie zdecydować, który będzie ci odpowiadać.

mikser ręczny Pixabay.com
Podziel się

Miksery ręczne są o wiele lżejsze od tych z dodatkowym stojakiem. Wbudowana rączka sprawia, że pod obudową jest mniej miejsca, a to wymusza zamontowanie mniejszego silniczka. To z kolei rzutuje na mocy urządzenia, która może być nieco mniejsza niż w przypadku miksera stacjonarnego bez rączki. Z drugiej strony urządzenie zajmuje o wiele mniej miejsca, jest łatwiejsze w przechowywaniu i możesz używać go z naczyniem o dowolnej szerokości i wysokości.

WP

Mikser stacjonarny

Miksery stojące mają natomiast o wiele większą moc, a co za tym idzie więcej stopni regulacji prędkości, ale z drugiej strony należy przygotować dla niego specjalne miejsce w kuchni. Z drugiej strony nie musisz cały czas pilnować procesu miksowania, możesz włączyć urządzenie, a następnie zająć się czymś innym, na przykład przygotowaniem kolejnych składników lub ustawieniem odpowiedniej temperatury w piekarniku. Dzięki obrotowej misie ciasto jest dokładnie wymieszane nawet bez twojej ingerencji. Jeśli natomiast szukasz kompromisu między mikserem ręcznym, a stacjonarnym, być może warto wybrać model, który łączy obie funkcje.

WP

Robot planetarny

To nie tylko niezbędnik każdego domorosłego cukiernika, ale również urządzenie, które jest w stanie przygotować o wiele więcej, na przykład zmielić mięso, przygotować przecier albo domowy makaron. Szybką i precyzyjną pracę roboty planetarne zawdzięczają temu, że mieszadło kręci się zarówno wokół własnej osi, jak boków misy. Dzięki temu jest w stanie szybko wyrobić dużą ilość ciasta. Cechuje go również największa moc i wydajność spośród wszystkich wymienionych modeli, niestety dobra jakość idzie w parze z o wiele wyższą ceną. Warto jednak wygospodarować odrobinę miejsca na robot planetarny.

WP

Najważniejsze końcówki

Niezależnie od tego, jaki typ miksera wybierzesz, powinien być wyposażony w niezbędne końcówki. Poza standardowymi mieszadłami do ubijania, warto mieć ze sobą płaską końcówkę do mieszania, a także tą z hakiem, która świetnie sprawdzi się podczas zagniatania gęstego ciasta drożdżowego. Dzięki temu masa będzie gładka, a ciasto pulchne tak, jak powinno.

Idealna konsystencja Pixabay.com
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP