ycipk-dtwalk

Czas na sok. Sokowirówki i wyciskarki do owoców do 70 proc. taniej

Soki owocowo-warzywne to inwestycja w zdrowie, odporność, a także urodę. W ich samodzielnym przygotowaniu pomogą nam sokowirówki i wyciskarki wolnoobrotowe. Dla was wyszukaliśmy kilka ofert tych praktycznych urządzeń w niższej cenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odpowiednia sokowirówka lub wyciskarka wolnoobrotowa poradzi sobie z twardymi warzywami
Odpowiednia sokowirówka lub wyciskarka wolnoobrotowa poradzi sobie z twardymi warzywami (Shutterstock.com)
ycipk-dtwalk

Polub samodzielnie robione soki

Lato to idealny czas na robienie własnych soków. Tanie i dostępne za każdym rogiem owoce wprost z ogrodów i działek to źródło składników odżywczych, doskonały smak i sprzymierzeniec w prowadzeniu zdrowszego trybu życia. Maliny, jabłka, gruszki, truskawki, jagody oraz buraki, szpinak, jarmuż czy szpinak – te i inne owoce i warzywa mogą nam posłużyć za bazę do stworzenia własnego soku. Proporcje i skład dobierzemy samodzielnie.

ycipk-dtwalk

Choć w sklepach nietrudno o butelkowane soki o wysokiej zawartości składników odżywczych, możliwość zrobienia własnego, świeżego soku z sezonowych owoców to doskonała zabawa. Własna sokowirówka lub wyciskarka pomoże nam uzyskać nietypowy sok, gdzie smaki możemy połączyć według własnego pomysłu. Marzy ci się sok z agrestu i pomarańczy? Bez problemu zrobisz go samodzielnie i zapewnisz sobie doskonały dodatek do drugiego śniadania i dodający energii zamiennik dla kolejnej filiżanki kawy...

Sokowirówka a wyciskarka wolnoobrotowa

Aby przyrządzić sok przyda nam się sokowirówka lub wyciskarka wolnoobrotowa. Zasada działania tych dwóch typów urządzeń jest inna. Sokowirówka rozdrabnia owoce, tworząc rzadki przecier z zawartością poszatkowanego musu. Taki sok może się lekko rozwarstwiać, ale jeśli takiego soku oczekujecie – sokowirówka jest dla was idealnym urządzeniem. Niektóre sokowirówki są wyposażone w specjalny filtr, którym sok możemy lekko przecedzić oraz pozbawić tworzącej się na powierzchni napoju piany.

ycipk-dtwalk

Wyciskarka wolnoobrotowa za pomocą powoli obracającej się śruby zgniata nawet twarde owoce, a do zbiornika zostaje odprowadzony sok. Im wyższa moc urządzenia, tym więcej drogocennych kropelek zostaje uzyskanych. Jeśli chcesz otrzymać czysty sok – postaw na wyciskarkę. Dodatkową zaletą drugiego rodzaju urządzeń jest fakt, że wyciskarki nie zmieniają temperatury wyrobów (sokowirówka delikatnie je podgrzewa, co w przypadkach niektórych soków może mieć wpływ na właściwości odżywcze).

O czym warto wiedzieć przy zakupie urządzenia do robienia soków?

ycipk-dtwalk

Odpowiednio wysoka moc wybranego modelu pomoże nam zrobić sok także z twardych marchewek, a odpowiednio szeroki otwór, do którego wkładamy cząstki, ułatwi szybszą pracę, gdyż nie będziemy musieli kroić wybranych owoców i warzyw. Mocne urządzenia poradzą sobie też z twardymi, ale bardzo zdrowymi buraczkami czy włóknistym imbirem. Niektóre modele z węższym wlotem doskonale sprawdzą się w robieniu soków z owoców jagodowych, które teraz możemy kupić w atrakcyjnej cenie, większe modele z kolei pozwalają na wkładanie do urządzenia całych, średniej wielkości jabłek.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-dtwalk

ycipk-dtwalk
ycipk-dtwalk