Trwa ładowanie...

Niezastąpiona pomoc w kuchni. Roboty, które zaoszczędzą czas

Przygotowanie posiłków potrafi zabrać wiele czasu, zwłaszcza jeśli wszystko musisz robić własnymi rękami. Dlatego, by oszczędzić sobie przykrych obowiązków, warto pomyśleć nad zakupem robota kuchennego. W przyzwoitej cenie dostaniesz dobrej jakości sprzęt.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niezastąpiona pomoc w kuchni. Roboty, które zaoszczędzą czasŹródło: Shutterstock.com, fot: Everyonephoto Studio
dc5fuyx
dc5fuyx

Każde urządzenie, które odciąży cię od kuchennych prac wymagających sporo uwagi, jest dziś na wagę złota. Podczas przygotowywania kolacji dla dużej liczby osób lub domowego przyjęcia warto skorzystać ze sprzętów, które pozwolą ci szybko przygotować rozmaite potrawy. Z tego właśnie powodu roboty kuchenne cieszą się dużą popularnością.

Wiele funkcji w jednym urządzeniu

Krojenie, siekanie, ścieranie, wyciskanie soku, miksowanie i ubijanie – wszystkim tym zajmie się dobrej jakości robot kuchenny. Dzięki niemu podczas przygotowania ciasta lub obiadu zaoszczędzisz sobie wiele wysiłku. Dobry sprzęt to spory wydatek, dlatego przy wyborze trzeba przede wszystkim zastanowić nad tym, jaki model będzie dla ciebie odpowiedni.

Poszczególne zestawy różnią się od siebie rozmaitymi dodatkami w postaci końcówek tnących lub mieszających, a także modułów, które rozwijają możliwości urządzenia. Podstawą są tarcze tnące pozwalające szybko szatkować, kroić w kostkę i plastry. Ta ostatnia opcja przyda się szczególnie do krojenia szynki. Wybierając model z kielichem, możesz również przygotować owocowe koktajle, sosy, a także zupy krem. Dzięki tarce do ucierania możesz szybko przygotować masę na placki, a końcówka do mielenia sprawi, że sprzęt będzie funkcjonować jako młynek do kawy.

Dużą popularnością cieszą się roboty planetarne. Niech nie zmyli cię ich prosta budowa, zaawansowane modele wyposażono w moduły do rozdrabniania czy mielenia mięsa, a także praktyczny mikser kielichowy czy wyciskarkę do cytrusów. Wśród dostępnych końcówek najważniejsze są trzy: pierwsza z nich służy do mieszania rzadkiego ciasta, druga pozwoli ubić sztywną pianę w kilka minut, a odpowiednio wyprofilowany hak sprawdzi się podczas wyrabiania ciężkiego i gęstego ciasta. Zwykły robot by sobie z tym nie poradził.

czerwony robot planetarny i składniki iStock.com
czerwony robot planetarny i składniki Źródło: iStock.com, fot: Dmitry_Evs

Pamiętaj, że nakładki i przystawki do większości robotów można kupić osobno. W ten sposób z biegiem czasu możesz rozbudować swój sprzęt tak, by jego możliwości były coraz większe. Na start możesz wybrać zestaw z mniejszą liczbą dostawek, najbardziej dopasowanych do potraw, które zamierzasz przygotowywać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Sercem robota kuchennego jest silnik, który umożliwia wybór różnych programów pracy. Tańsze modele o mocy około 500 W z powodzeniem sprawdzą się w większości gospodarstw domowych. Jeśli jednak uwielbiasz gotować i chcesz mieć sprzęt, który poradzi sobie z każdym daniem, warto wybrać taki o mocy, która przekracza 1000 W. Taka maszynka sprawdzi się zarówno podczas wygniatania ciężkiego ciasta, jak i na przykład mielenia mięsa, żadna praca nie będzie dla niego za ciężka.

Zwróć również uwagę na rozmiar misy, a także wagę całego sprzętu. Roboty mają w zestawie pojemniki o różnej wielkości, które nadają się do przygotowywania różnych potraw. Najbardziej uniwersalne misy mają rozmiar 3-4 l. Misa może być wykonana z metalu, plastiku lub szkła. Waga robota również ma istotne znaczenie. Jeśli sprzęt będzie zbyt lekki, podczas pracy może przesuwać się po blacie i trzeba będzie go przytrzymywać. W efekcie cały czas musisz stać nad misą, a to mija się z celem.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dc5fuyx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc5fuyx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj