Trwa ładowanie...
d1ecquu

Koktajl z granatem, kurkumą i pomarańczą

Warto wiedzieć, że jedzenie owoców cytrusowych zmniejsza niebezpieczeństwo udaru mózgu. Owoce te zawierają związek o nazwie hesperydyna, która przyspiesza obieg krwi w organizmie. Jeśli masz słabe krążenie, szybko marzną ci palce u rąk i nóg, sięgnij np. po pomarańcze. W tym koktajlu, oprócz pomarańczy, znajdują się: kurkuma i pestki granatu, niezwykle bogate źródło przeciwutleniaczy. A to właśnie dieta bogata w przeciwutleniacze stanowi skuteczną ochronę serca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koktajl z granatem, kurkumą i pomarańczą wg autorów książki Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!
Koktajl z granatem, kurkumą i pomarańczą wg autorów książki Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody! (Materiały prasowe)
d1ecquu

Składniki:

  • 1 kubek mrożonych malin
  • 1 kubek pestek granatu
  • 1 pomarańcza (bez skórki i pestek)
  • 1/2 łyżeczki kurkumy w proszku lub 1 łyżeczka startej świeżej kurkumy
  • szczypta czarnego pieprzu
  • 1 kubek wody filtrowanej lub mleka roślinnego

Sposób przygotowania: wszystkie składniki umieść w blenderze. Miksuj, aż połączą się w pyszny koktajl. Odrobina pieprzu nie zmieni smaku napoju, ale podniesie przyswajalność kurkumy.

Przepis polecają Magdalena Olszewska i Tomasz Olszewski, autorzy książki "Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!"

Cudowna moc Roślinnych koktajli

Pokaż nam swój koktajl!

d1ecquu

A jaki jest twój ulubiony koktajl? Zblenduj go i sfotografuj, by przesłać nam fotę wraz z przepisem na adres dziejesie@wp.pl . Na Wasze przepisy czekamy do końca tygodnia, tj. do północy w niedzielę 25 czerwca br.)! Pamiętajcie o uwzględnieniu w mejlu także imienia i nazwiska oraz adresu, bo najfajniejsze zgłoszenia nagrodzimy książką "Cudowna moc roślinnych koktajli. Blenduj dla zdrowia i urody!" ufundowaną przez Helion SA .

Czekamy na wasze zgłoszenia! Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

d1ecquu

Podziel się opinią

Share

d1ecquu

d1ecquu