Trwa ładowanie...
d3tvsmc

Jak rozpoznać, czy lód został ponownie zamrożony?

Przed nami najgorętszy okres roku – lato. Podczas upalnych dni najchętniej ochładzamy się lodami. To najszybszy i najsmaczniejszy sposób, by zaznać chociaż odrobiny orzeźwienia. Jednak trzeba uważać, by nie kupić lodów, które wcześniej były rozmrożone i ponownie zamrożone. Jeśli tak się stanie, w najlepszym wypadku czeka nas rozstrój żołądka. Jak tego uniknąć?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lody
Lody (123RF.COM)
d3tvsmc

Kupując lody w dyskoncie, raczej nie mamy możliwości sprawdzenia ich stanu, ponieważ są zapakowane w papierki lub zamknięte w pudełku. Jedynie co możemy zrobić, to upewnić się, że mrożonki przechowywane są w odpowiednich warunkach. Jednak by sprawdzić, czy przypadkiem lód nie był ponownie zamrażany, niestety najpierw musimy go kupić. Dopiero w domu po odpakowaniu i dokładnemu przyjrzeniu się, możemy stwierdzić, czy nadaje się on do zjedzenia.

Jak rozpoznać, że lód był ponownie zamrażany? Na to pytanie odpowiedziała Magdalena Czyrynda-Koleda dla newsrm.tv. - Zwróćmy uwagę na konsystencję. Jeżeli lód nie jest zwartą masą, a jest pokruszony, najprawdopodobniej nie nadaje się do spożycia – mówi specjalistka. Co więcej, jeśli zauważysz na nim szron, także nie powinieneś jeść takiego loda.
Zobacz także wideo:* Kochacie lody? My też. Oto kilka interesujących informacji na temat tego zimnego przysmaku*

Raz rozmrożonych lodów nie należy ponownie zamrażać, ponieważ może powodować to rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Jedząc roztopione i ponownie zamrożone lody, możemy zarazić się salmonellą. Zasadniczo temperatura lodów gotowych do spożycia powinna być nie wyższa niż -4 stopnie. Mają wtedy odpowiednią konsystencję i wówczas najlepiej smakują.

d3tvsmc

Stojąc przed sklepową lodówką, jedyne co możemy sprawdzić, to data przydatności do spożycia produktu i jego stan. Jeśli lód jest zdeformowany lub pokruszony, pod żadnym pozorem nie kupuj go, ponieważ może to świadczyć o tym, że był przechowywany w złych warunkach.

d3tvsmc

Podziel się opinią

Share
d3tvsmc
d3tvsmc