ycipk-2wk0rh

Jagody maqui to prawdziwy superfood. Pomagają schudnąć i opóźniają procesy starzenia

Jagody maqui są smacznymi owocami pochodzącymi z Ameryki Południowej. Udowodniono naukowo, że posiadają one najwięcej przeciwutleniaczy spośród wszystkich owoców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jagody maqui wspomagają przemianę materii
Jagody maqui wspomagają przemianę materii (123RF)
ycipk-2wk0rh

Pochodzą z Chile, w Polsce nie są co prawda zbyt znane, ale można spotkać je w sklepach ze zdrową żywnością. Co takiego się w nich kryje i dlaczego warto je włączyć do swojej diety?

Jagody maqui to drobne owoce o kulistym kształcie, średnicy 4-6 mm i ciemnofioletowej, prawie czarnej barwie. Okazuje się, że ta egzotyczna odmiana jagód słynie przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwutleniających, dlatego w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko chorób związanych ze stresem oksydacyjnym.

Jagody maqui pomagają schudnąć, dodają energii i opóźniają proces starzenia się. Znacznie przyspieszają przemianę materii i przeciwdziałają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Jagoda maqui hamuje apetyt. Dzieje się tak za sprawą chromu, który wpływa na uczucie sytości. Można w ten sposób zapobiec niekontrolowanym napadom głodu. Do tego wybornie smakują i poprawiają smak potraw. Są źródłem witaminy C, A, magnezu, wapnia i antyoksydantów. Warto włączyć je do swojej diety, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją.

ycipk-2wk0rh
Polub WP Kuchnia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wk0rh

ycipk-2wk0rh
ycipk-2wk0rh