Elektryczne grille w atrakcyjnych cenach. Bez ognia, dymu i przykrego zapachu
Jeśli tęsknisz za soczystym stekiem lub kiełbasą z grilla, nie musisz czekać do lata. Przygotujesz ją w grillu elektrycznym - bez ognia i przykrego zapachu dymu. Znaleźliśmy kilka urządzeń, które spełnią wymagania największych smakoszy.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Lepszy od patelni
Grillowanie bez dymu likwiduje problem szkodliwych substancji, które przedostają się do potrawy wraz ze spalanym węglem. Dzięki temu potrawy są nie tylko zdrowsze, ale nie różnią się zbytnio od przygotowanych w tradycyjnym grillu pod względem smaku.
Wielu zapalonych kucharzy przedkłada smak upieczonej na grillu od potraw przygotowywanych na patelni. Przede wszystkim potrawy przygotowywane na grillu nie przywierają, w przeciwieństwie do smażonych na patelni. Zawdzięczają to rusztowi lub specjalnemu kształtowi płyty, który sprawia, że tylko niewielka część potrawy ma bezpośredni kontakt z metalem. Pod tym względem urządzenie przebija nawet patelnie grillowe.
Ruszt ma również inne zasadnicze zalety. W przeciwieństwie do potraw przygotowywanych na patelni, te upieczone w elektrycznym grillu nie zawierają zbędnego tłuszczu. Podczas procesu grillowania spływa on do specjalnego pojemniczka, który wystarczy opróżnić po tym, jak urządzenie wystygnie. Ponadto do przygotowywanych potraw nie musisz dodawać oleju, co znacznie ograniczy kaloryczność jedzenia.
Jak grillować w domu?
Oczywiście używanie grilla elektrycznego wygląda inaczej niż w przypadku tradycyjnego rusztu. Przede wszystkim musisz bardziej dbać o swoje urządzenie. Najważniejsze jest regularne usuwanie resztek żywności z płyty. Jest ona pokryta cienką warstwą nieprzywierającego materiału, którą łatwo uszkodzić. Przypalony tłuszcz i resztki jedzenia mogą tragicznie odbić się na płycie grzewczej. Dlatego przy grillowaniu zawsze należy ustawić moc odpowiednią do grillowania danego typu potraw. Kluczowe jest również korzystanie z odpowiednich przyrządów, które nie porysują rusztu. Dlatego najlepiej sprawdzą się drewniane lub silikonowe łopatki.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Ważnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jest moc urządzenia. Im będzie wyższa, tym większą temperaturę jesteś w stanie uzyskać. Niektóre rodzaje mięsa, takie jak wieprzowina czy wołowina, wymagają dłuższego czasu pieczenia.
Poza tym liczy się również rodzaj samego grilla. Do wyboru masz tradycyjne grille z rusztem i bardziej nowoczesne z płytą. W tych pierwszych grzałka znajduje się pod rusztem, w drugich zamiast rusztu znajdziesz teflonową płytę, która jest ogrzewana na całej powierzchni. Dzięki temu tłuszcz nie skapuje bezpośrednio na grzałkę, ale ścieka na rynienki, a stamtąd trafia do specjalnego pojemnika. W efekcie łatwiej utrzymać go w czystości.
Grille można podzielić również na otwarte i zamknięte. Obustronna płyta grzewcza nie tylko zapobiegnie rozpryskiwaniu się tłuszczu, ale również znacznie przyspieszy przygotowywanie potrawy.
Smaczne potrawy z grilla możesz przygotowywać przez cały rok. Wystarczy tylko źródło prądu i możesz cieszyć się dobrze wysmażonym stekiem lub karkówką nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie zachęca do grillowania.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.