Trwa ładowanie...

Dodaj do maślanki i pij. Wzmacnia stawy i obniża poziom cukru we krwi

Maślanka to jeden z najzdrowszych napojów, jaki można mieć w lodówce. Nie od dziś wiadomo, że to skarbnica witamin i minerałów. Jej właściwości zarówno zdrowotne, jak i smakowe można podkręcić prostym dodatkiem.

Dodaj do maślankiDodaj do maślankiŹródło: Adobe Stock
d5znkyt
d5znkyt

Maślanka i cynamon to duet, który szybko stanie się smacznym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie. Korzenna przyprawa doda nie tylko smaku, ale sprawi, że zdrowa maślanka wejdzie nowy poziom. To połączenie stanie się sprzymierzeńcem osób borykających się z wysokim stężeniem cukru we krwi oraz tym, którzy chcą zawczasu zadbać o zdrowe mięśnie i stawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ciepłe lody jak dawniej. Smak dzieciństwa w sam raz na chłodnie dni

Wsparcie dla zdrowia

Maślanka to produkt, który warto docenić i włączyć do swojej codziennej diety. Nie tylko gasi pragnienie, ale pomaga także zatroszczyć się o zdrowe jelita. Zawiera żywe kultury bakterii, które wspierają trawienie i pomagają w walce z problemami żołądkowymi, dzięki czemu możesz zapomnieć o zaparciach, wzdęciach i biegunkach. Pomaga także we wchłanianiu witamin i minerałów. Regularne spożywanie maślanki przyczynia się do utrzymania zdrowej mikroflory jelitowej.

Maślanka Adobe Stock
MaślankaŹródło: Adobe Stock

Regularne spożywanie maślanki pomaga organizmowi w walce z bakteriami i wirusami, wzmacniając jego naturalną barierę ochronną. Dodatkowo maślanka wspomaga wchłanianie cennych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, z pożywienia, co zapewnia organizmowi niezbędne substancje do prawidłowego funkcjonowania.

d5znkyt

Osoby dbające o linię z pewnością docenią fakt, że maślanka jest dobrą przekąską na diecie - w 100 g ma zaledwie 105 kcal. Na dodatek potrafi skutecznie uciszyć burczenie w brzuchu i unikać w ten sposób podjadania między posiłkami.

Maślanka z cynamonem

Maślanka to również cenne źródło białka, w tym leucyny, aminokwasu, który odgrywa kluczową rolę w budowie i utrzymaniu masy mięśniowej. Regularne spożywanie maślanki może pomóc w zapobieganiu sarkopenii, czyli utracie masy mięśniowej, która często dotyka osoby starsze. W jednej szklance maślanki znaleźć można aż 8 g białka. To całkiem solidna i łatwa do przyswojenia porcja.

Dr Bartek Kulczyński zwraca również uwagę na korzyści płynące z dodania do maślanki cynamonu. Wystarczy pół łyżeczki tej przyprawy, aby wzmocnić prozdrowotne działanie napoju.

cynamon Adobe Stock
cynamonŹródło: Adobe Stock, fot: Qin Ningzhen

Cynamon wspomaga regulację poziomu cukru i cholesterolu we krwi, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjne. To połączenie to prawdziwa bomba witaminowa i mineralna, która wspiera organizm w walce z różnymi dolegliwościami.

Sama maślanka z cynamonem to smaczna i zdrowa przekąska. Patrząc na jej liczne właściwości prozdrowotne, można śmiało stwierdzić, że warto włączyć maślankę na stałe do swojego codziennego jadłospisu.

d5znkyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5znkyt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj