WP

Dieta przeciwzapalna. Sposób na dłuższe życie

Zdaniem naukowców odpowiednia dieta zwalcza stan zapalny i zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o prawie 20 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dieta sposobem na dłuższe życie
Dieta sposobem na dłuższe życie (123RF)
WP

Jadłospis powinien być bogaty w warzywa i owoce, chleb pełnoziarnisty, niskotłuszczowy ser, oliwę z oliwek, olej rzepakowy oraz orzechy.

Badania pokazują również, że jeśli chcesz żyć dłużej, powinieneś unikać żywności, która zwiększa stan zapalny, w tym wszystkie formy czerwonego mięsa, podrobów, napojów gazowanych, gotowych sosów do makaronów i przetworzonych wypieków, takich jak chleb, ciasta i herbatniki.

W badaniu wzięło udział ponad 68 000 uczestników, w wieku od 45 do 83 lat. Osoby, które regularnie stosowały dietę przeciwzapalną mają o 18 proc. mniejsze prawdopodobieństwo śmierci w ciągu następnych 16 lat. Zmniejszyło się także ryzyko zgonu z powodu chorób sercowo-naczyniowych i raka. Co ciekawe, palacze, którzy stosowali dietę doświadczyli jeszcze większych korzyści.

WP

"Przestrzeganie diety o wysokim potencjale przeciwzapalnym może zmniejszyć śmiertelność z przyczyn ogólnych, sercowo-naczyniowych i nowotworowych oraz przedłużyć czas przeżycia, szczególnie wśród obecnych i byłych palaczy" – powiedziała dr inż. Joanna Kałuża dla metro.co.uk

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP