Trwa ładowanie...

Zamiast łykać drogie suplementy, robię prosty napój. Regeneruje i odtruwa wątrobę

Choć nie istnieje cudowny lek na zmęczoną wątrobę, odpowiedni napój potrafi zdziałać więcej niż niejedna kapsułka z apteki. Jeśli chcesz zadbać o swój organizm od środka, sięgnij po naturalne wsparcie – sprawdź, który napój naprawdę działa i przywraca wątrobie siły do działania.

NapójNapójŹródło: Pixabay
d24t0yw
d24t0yw

Wątroba to jeden z tych narządów, o których najczęściej przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczyna niedomagać. A przecież to właśnie ona codziennie wykonuje za nas brudną robotę: filtruje toksyny, przetwarza to, co zjemy i wypijemy, wspomaga trawienie tłuszczów, reguluje poziom cukru i radzi sobie z nadmiarem leków, konserwantów i innych wynalazków naszej nowoczesnej diety. Czasem wrzucimy jej coś ciężkiego na ruszt, innym razem obciążymy ją serią suplementów, a jeszcze innym po prostu ją ignorujemy.

Ale dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musimy rzucać się na głęboką wodę z dietą-cud ani wymieniać lodówki na zielarnię. Wystarczy włączyć do codziennej rutyny coś prostego, dostępnego i zaskakująco skutecznego: napój, który działa jak tarcza i miotełka w jednym. Brzmi banalnie? A jednak to często najprostsze rozwiązania robią największą robotę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ciasto Łaciate z serem – efektowny deser na każdą okazję

Napój, który naturalnie i skutecznie wspiera wątrobę

Nie musisz mieć detoksu z internetu ani miesięcy na sokach – czasem wystarczy dobrze dobrany napój, by odciążyć wątrobę i dać jej szansę na złapanie oddechu. W świecie roślin jest wiele bohaterów drugiego planu. Chociaż nie mają etykiety z napisem "detoks", potrafią zrobić dla wątroby znacznie więcej, niż się wydaje.

d24t0yw

Napój z rumianku

Niepozorny rumianek to więcej niż herbatka "na uspokojenie". Jego siła tkwi w spiroeterze, to jest substancji, która pomaga tłumić stany zapalne. Flawonoidy i kumaryny z kolei rozluźniają drogi żółciowe, wspomagając przepływ żółci. Ten napój to jak SPA dla Twojej wątroby: odpręża, oczyszcza i przy okazji łagodzi niestrawności


Odwar z kocanki


Kocanka, choć nie tak popularna, kryje w sobie potężną moc. Jej flawonoidy to taran na toksyny. Wystarczy łyżka suszu na szklankę wody, zagotować i odstawić. Pity co drugi dzień przez trzy tygodnie, ten napój działa jak szczotka do przewodów żółciowych.

Napój z płatków owsianych


Płatki owsiane nie tylko sycą, one również oczyszczają. Napar z nich to bogactwo błonnika, który wspomaga trawienie i usuwa resztki przemiany materii. Jak zrobić taki napar? Zalej łyżkę płatków szklanką wody na noc, rano zblenduj i – dla smaku – dorzuć miód lub daktyla. Regularne picie przez 2-3 tygodnie potrafi naprawdę wesprzeć pracę wątroby.

Napój, który wspomoże twój detoks bardziej niż tabletki na odchudzanie

Nie tylko zioła robią robotę. Są też inne składniki, które warto zaprosić do swojej szklanki. Oto kilka uznanych za najlepsze.

d24t0yw

Napój z buraka


Sok z buraka to istny eliksir mocy. Bogaty w przeciwutleniacze, działa jak tarcza przeciwko wolnym rodnikom. Błonnik w buraku wspomaga perystaltykę jelit i pomaga organizmowi oczyścić się z toksyn. Wystarczy wycisnąć sok z dwóch bulw, dodać wodę i kilka kropel cytryny. Ten napój z buraka to nie tylko wsparcie dla wątroby – to też prawdziwy zastrzyk energii.

Woda z cytryną


Szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo to nawyk, który może zrobić cuda. Witamina C wspiera detoksykację, a lekko moczopędne działanie pomaga wypłukać to, co zbędne. Ten prosty napój to szybki reset dla Twojej wątroby – bez większego wysiłku.

Napój z kurkumą, cynamonem i cytryną


Kurkuma działa przeciwzapalnie, cynamon obniża cholesterol, a cytryna wspiera oczyszczanie. Wymieszaj łyżeczkę kurkumy, laskę cynamonu i sok z cytryny w litrze wody. Gotuj przez 15 minut, ostudź i pij na zdrowie. Twoja wątroba ci to zapamięta. Możesz posłodzić miodem lub syropem klonowym, ale nie ładuj słodzika zaraz po ugotowaniu. Poczekaj chwilę, aż napar ostygnie.

d24t0yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24t0yw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj