Trwa ładowanie...
d12fjqp

W McDonald's składasz zamówienie przez ekran dotykowy? Radzimy przestać

Od lat trąbi się o tym, że jedzenie w fast foodach jest kaloryczne i niezdrowe. Jednak nie tylko kwestie wartości odżywczych powinny zwrócić naszą uwagę w tego typu restauracjach. Okazuje się, że jedna z sieci jest siedliskiem bakterii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
McDonald's cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.
McDonald's cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. (123RF)
d12fjqp

McDonald's ma to do siebie, że wszyscy wiedzą, że jedzenie w nim jest niezdrowe, ale i tak większość to robi. Sieć restauracji od momentu swojego powstania cieszy się nieustającą popularnością. Teraz może się to jednak zmienić. A wszystko przez… kioski samoobsługowe.

Ekrany dotykowe, przez które możemy złożyć zamówienie, witają nas już od progu. Ten sposób zamawiania jest szybki i nie wymaga stania w długich kolejkach. Kiedy jednak z ekranu skorzysta kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób, zaczynają się na nim gromadzić bakterie.

d12fjqp

Portal "Metro" opublikował wyniki badań, które zostały przeprowadzone w wybranych lokalach McDonald's w Europie. Okazało się, że na większości z ekranów w kioskach samoobsługowych znaleziono bakterie kałowe. Nie trzeba przypominać, że mogą one powodować szereg poważnych chorób zagrażających ludzkiemu życiu.

Rzecznik sieci w rozmowie z "Metro" uznał, że problem został jednak wyolbrzymiony. – Kioski w naszych restauracjach są regularnie dezynfekowane. Ma to miejsce co najmniej raz na kilka godzin. Bardzo dbamy o higienę w naszej sieci i o zdrowie naszych klientów – mówił dziennikarzom.

Najwyraźniej jednak samo mycie ekranu nie wystarcza. Dlatego po każdym użyciu kiosku samoobsługowego sugerujemy porządnie umyć ręce, zanim zabierzemy się do jedzenia.

Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz też: *McDonald's startuje z nowym konceptem

d12fjqp

Podziel się opinią

Share

d12fjqp

d12fjqp