Kurczak w białym winie z pomidorkami, cynamonem i goździkami
Oszołomieni plątaliśmy się po Albarracín trochę za długo, dlatego kiedy weszliśmy do restauracji, usłyszeliśmy, że jest już późno i właściwie nie ma nic do jedzenia. Wtedy z zaplecza wychylił się ojciec młodego kelnera i oznajmił, że został już tylko kurczak. "Muy buena comida" — dodał. Cóż było robić? "Pollo al chilindrón to danie kuchni aragońskiej, jesteśmy w Aragonii i w zasadzie już po obiedzie" — szepnąłem. "Siadajmy, zanim się rozmyślą". Tak też zrobiliśmy!