Trwa ładowanie...
ddb569o

Switchel – napój, który piją gwiazdy. Ma zaskakujące właściwości

Przygotowanie tego napoju nie jest trudne. Wystarczą cztery składniki, by przyrządzić koktajl, który jest zarówno smaczny, zdrowy, ale i dzięki któremu możemy schudnąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Switchel – napój, który piją gwiazdy. Ma zaskakujące właściwości
(123RF)
ddb569o

Switchel znany jest pod kilkoma nazwami: punch, swizzy czy imbir wodny. Znany był już wieki temu, bo okazuje się, że w XVII w. dla ugaszenia pragnienia pili go mieszkańcy Karaibów.

Napój wykonuje się z octu jabłkowego, soku z cytryny, syropu klonowego i imbiru. Wszystkie składniki łączy się ze szklanką wody w proporcji 1 łyżka octu i syropu i łyżeczka startego imbiru. Przygotowany napój musi odstać w lodówce kilka godzin.

Jakie ma właściwości?
Switchel, jak się okazuje, ma wiele właściwości, które przydatne są zarówno kobietom jak i mężczyznom. Po pierwsze rozgrzewa, co akurat w sezonie jesienno-zimowym jest bardzo przydatne. Po drugie ma działanie detoksykujące. Ważną właściwością jest także przyspieszenie przemiany materii. Oprócz tego switchel to także cenne źródło potasu, magnezu i wapnia.

Zaletą picia tego napoju jest uczucie sytości, które powoduje, że nie odczuwamy silnego głodu, a dzięki temu nie sięgamy po kolejne przekąski. Ze względu na to, że switchel poprawia także wygląd naszej skóry, nazywany jest często eliksirem piękności.

ddb569o

Podziel się opinią

Share

ddb569o

ddb569o