WP

Słodkie i soczyste pomarańcze. Po tym je poznasz

Najsłodsze i najbardziej soczyste pomarańcze kupimy od października do grudnia. Przy zakupach warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesień i zima to najlepszy czas na zakup pomarańczy
Jesień i zima to najlepszy czas na zakup pomarańczy (123RF)
WP

Pomarańcze są bogatym źródłem witaminy C. Łagodzą stres i depresję oraz mają właściwości oczyszczające. Ze względu na intensywny zapach najchętniej sięgamy po nie w okresie świątecznym. To dobry czas. Najsłodsze i najbardziej soczyste pomarańcze dojrzewają bowiem w krajach śródziemnomorskich właśnie od października do grudnia.

Okazuje się jednak, że zakup dobrych owoców nie jest wcale tak łatwy, jak można przypuszczać. Aby uniknąć suchych i tzw. wiórkowatych, pomarańczy należy wybierać przede wszystkim ciężkie sztuki. Najlepsze okazy charakteryzują się zaś dziurką na jednym z końców, która nazywana jest inaczej drugą małą pomarańczą. Łatwo ją poznać, ponieważ wyglądem przypomina pępek.

W sklepach znajdziemy również wiele owoców, które zachwycają połyskiem. Nie należy się jednak nim sugerować. Świadczy on bowiem nie o jakości, a o użyciu specjalnego wosku spożywczego, który ma chronić przed szybkim gniciem.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP