Trwa ładowanie...
d2zz365
infowire.pl
kuchenne nowości

Miód - czy wiemy, który jest najlepszy?

Ma właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, do tego wspaniale smakuje. Jak jednak odróżnić prawdziwy miód pszczeli od sztucznego? Czym kierować się przy zakupie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miód - czy wiemy, który jest najlepszy?
(123RF)
d2zz365

Produkcja kilograma miodu wymaga od pszczół ok. 60 tys. wylotów po nektar, podczas których siadają na 12 mln kwiatów. By uzyskać pół kilograma substancji, owady pokonują drogę odpowiadającą dwóm okrążeniom wokół Ziemi. Jedna pszczoła wytwarza w ciągu swojego życia łyżeczkę miodu, a kilogram słodkiego przysmaku to wynik pracy całego życia ok. 350-400 jej towarzyszek.

- W ocenie jakości miodu pomoże nam etykieta. Produkt ten jest zdatny do spożycia przez trzy lata od daty produkcji. Jeśli pozostał rok, a on nadal nie skrystalizował, na pewno jest to miód sztuczny. Prawdziwy po kilku tygodniach się krystalizuje - mówi serwisowi infoWire.pl Ewelina Gleń, dietetyk z kliniki Psychomedic.pl.

d2zz365

Poza terminem ważności istotny jest skład. Jeśli na słoiku zawarto informację, że produkt to mieszanka miodów wyprodukowana w krajach Unii Europejskiej, lepiej go nie kupować. Korzystniej będzie skontaktować się z rodzimym, zaufanym wytwórcą i zainwestować w polski, sprawdzony wyrób.

To, który gatunek miodu jest najsmaczniejszy, jest kwestią gustu. Najzdrowsze są te ciemniejsze, ponieważ mają więcej składników mineralnych.

infoWire.pl/mp/WP Kuchnia

d2zz365

Podziel się opinią

Share
d2zz365
d2zz365
Więcej tematów