Trwa ładowanie...
04-03-2015 20:16

Miód - czy wiemy, który jest najlepszy?

Ma właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, do tego wspaniale smakuje. Jak jednak odróżnić prawdziwy miód pszczeli od sztucznego? Czym kierować się przy zakupie?

Miód - czy wiemy, który jest najlepszy?Źródło: 123RF
d3us8ag
d3us8ag

Produkcja kilograma miodu wymaga od pszczół ok. 60 tys. wylotów po nektar, podczas których siadają na 12 mln kwiatów. By uzyskać pół kilograma substancji, owady pokonują drogę odpowiadającą dwóm okrążeniom wokół Ziemi. Jedna pszczoła wytwarza w ciągu swojego życia łyżeczkę miodu, a kilogram słodkiego przysmaku to wynik pracy całego życia ok. 350-400 jej towarzyszek.

- W ocenie jakości miodu pomoże nam etykieta. Produkt ten jest zdatny do spożycia przez trzy lata od daty produkcji. Jeśli pozostał rok, a on nadal nie skrystalizował, na pewno jest to miód sztuczny. Prawdziwy po kilku tygodniach się krystalizuje - mówi serwisowi infoWire.pl Ewelina Gleń, dietetyk z kliniki Psychomedic.pl.

Poza terminem ważności istotny jest skład. Jeśli na słoiku zawarto informację, że produkt to mieszanka miodów wyprodukowana w krajach Unii Europejskiej, lepiej go nie kupować. Korzystniej będzie skontaktować się z rodzimym, zaufanym wytwórcą i zainwestować w polski, sprawdzony wyrób.

d3us8ag

To, który gatunek miodu jest najsmaczniejszy, jest kwestią gustu. Najzdrowsze są te ciemniejsze, ponieważ mają więcej składników mineralnych.

infoWire.pl/mp/WP Kuchnia

d3us8ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3us8ag
Więcej tematów