WP

Lekarz wyjaśnia, dlaczego popularne diety nie działają. I co trzeba zrobić, żeby schudnąć

"Popularne diety są odpowiednie dla około 50 proc. populacji. Te gotowe są często z góry skazane na niepowodzenie" - opowiada dr Anna Plucik-Mrożek. Żeby dowiedzieć się, co jest dla nas odpowiednie, wystarczy wykonać proste badanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korzystanie z gotowych rozwiązań powszechnie obecnych na rynku może sprawić, że miniemy się z celem
Korzystanie z gotowych rozwiązań powszechnie obecnych na rynku może sprawić, że miniemy się z celem (newseria.pl)
WP

Korzystanie z gotowych rozwiązań powszechnie obecnych na rynku może sprawić, że miniemy się z celem. Będziemy zamęczać nasz organizm dietami, które nie sprawią, że schudniemy, a jedynie spowodują podupadnięcie na zdrowiu. O tym, jakie są predyspozycje naszego organizmu możemy dowiedzieć się w bardzo prosty sposób - za pomocą badania genetycznego.

"Z technicznego punktu widzenia badanie genetyczne w kierunku predyspozycji zaburzeń żywieniowych jest niezwykle proste. Aby stwierdzić, jakie mamy geny i żywieniowe predyspozycje genetyczne, wystarczy tylko próbka śliny. Badanie możemy wykonać w domu – otrzymujemy zestaw do pobrania, pobieramy próbkę, tę następnie zabiera poczta, która dostarcza również wynik" – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes dr Anna Plucik-Mrożek, specjalista chorób wewnętrznych w Medicover.

Ustalenie indywidualnej diety jest niezwykle ważne, jeśli chcemy zobaczyć efekty. Co więcej, zrobienie takiego badania ma wiele innych zalet - może nam dostarczyć ważnych danych na temat naszego zdrowia.

WP

"Z takiego badania możemy uzyskać wiele informacji, ponieważ sprawdzamy ponad 40 różnych predyspozycji i polimorfizmów genetycznych, które odpowiadają na pytanie, jaki styl życia powinniśmy prowadzić, na co zwracać uwagę w żywieniu czy nie mamy nietolerancji pokarmowych, które będą nam utrudniały odchudzanie albo powodowały dolegliwości kliniczne. Jeżeli mamy taką wiedzę, możemy zmienić styl życia, poprawić jego jakość oraz zmienić system żywieniowy" – mówi dr Anna Plucik-Mrożek.

Nasze geny dostarczą nam informacji na temat tego, co powinniśmy spożywać, a czego unikać. Wyjaśnia to także dlaczego diety, które działają u naszych znajomych, u nas mogą nie przynosić żadnych efektów. Dlatego tak ważne jest zorientowanie się, jakie są predyspozycje genetyczne naszego organizmu, zanim wydamy fortunę na posiłki.

"Kupowanie diety gotowej jest często z góry skazane na niepowodzenie, ponieważ mamy różne zapotrzebowanie energetyczne, różną przemianę materii, w zależności od tego czy np. uprawiamy sport, czy nie, mamy też różne predyspozycje genetyczne. Im bardziej indywidualna dieta, tym lepsze efekty, lepsza jakość życia i tym lepsze zdrowie" – podkreśla dr Anna Plucik-Mrożek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz więcej:
Wydałam 500 zł na dietę Chodakowskiej. Pewnie myślicie, że oszalałam
5 produktów, którymi zastąpisz mięso

Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP