Trwa ładowanie...

Kulinarne podróże. Kawa po wietnamsku

Podczas naszych podróży spotkamy wiele napojów z kofeiną. Z pewnością chociaż raz każdy z nas słyszał o kawie po turecku, irlandzku czy chińsku. Jednak od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywa "cà phê trứng", czyli kawa po wietnamsku.

Kulinarne podróże. Kawa po wietnamskuŹródło: 123RF
d3zrlz5
d3zrlz5

Do przygotowania kawy po wietnamsku potrzebujemy zaparzacza "phin". Wbrew pozorom jego znalezienie nie jest takie trudne. Z łatwością kupimy go w internetowych sklepach zajmujących się kawowymi akcesoriami. Kawę po wietnamsku możemy spotkać w różnych wersjach – na gorąco i na zimno z pokruszonymi kostkami lodu. Nie zawsze dodawane są także do niej te same składniki. Z pewnością trafimy na przepisy, w których skondensowane mleko jest ubite z surowymi żółtkami.

O innych specjałach kuchni azjatyckiej, m.in. o pochodzącej z tego regionu najdroższej kawie świata, możecie przeczytać tutaj.

Przepis na kawę po wietnamsku

Składniki:

  • 2 łyżki wietnamskiej kawy ( np. Trung Nguyen)
  • 60 ml skondensowane mleko
  • 200 ml wody

Przygotowanie: zaparzacz phin ustawiamy na szklance ze skondensowanym mlekiem. Wsypujemy do niego kawę, po czym zalewamy gorącą wodą i przykrywamy ruchomym wieczkiem. W ciągu kilku minut kawa powinna spłynąć do szklanki tworząc dwuwarstwowy aromatyczny napój. Chcąc stworzyć wersję "frappe" po połączeniu się kawy i mleka dodajemy pokruszone kostki lodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zrlz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zrlz5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj