Deser do kawy? Gofrownica MPM przypomni Ci smak dzieciństwa
Chyba każdy zna smak dobrze wypieczonych gofrów z cukrem pudrem lub bitą śmietaną. To smak dzieciństwa, zapach obecny na molu w Sopocie czy towarzysz czerwcowych spacerów po parku. Jeżeli chciałbyś znowu po sobotnim obiedzie rozkoszować się smakiem gofrów, to przyda Ci się nowa gofrownica. Na szczęście wybór tych urządzeń jest ogromny, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Jaka powinna być gofrownica? Bąbelkowa czy prostokątna?
Sam kształt gofrów nie ma wpływu na smak, ale inne parametry gofrownic mają niebagatelne znaczenie. Najważniejszym jest oczywiście forma i grzałka, która pozwala na upieczenie ciasta. Jeżeli szukasz urządzenia, które pozwoli Ci na przygotowanie pysznych gofrów to celuj w sprzęt o mocy 1000 watów. Dobrym przykładem takiego produktu jest gofrownica MPM MGO-25. W tym modelu zastosowano właśnie taką grzałkę. Dlaczego to ważne?
Przy wyborze urządzenia warto kierować się przede wszystkim mocą grzałki i powierzchnią komory do pieczenia. Ta pierwsza determinuje, jak szybko pieką się gofry. Wybierz urządzenie o mocy od 700 do 1200 watów – dokładne informacje o mocy grzałek znajdziesz na stronach sklepów, na przykład na https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/gofrownice.html. Mniej wydajne grzałki grzeją zbyt słabo, przez co gofry pieką się powoli, a po wyciągnięciu są niedopieczone i lekko gumowate. Z kolei urzadzenia o zbyt dużej mocy szybko spiecze zewnętrzną warstwę ciasta. W rezultacie gofry będą znakomicie wypieczone wewnątrz, jednak kompletnie przypalone na zewnątrz.
Gofrownica z płytkami z teflonu czy stali nierdzewnej?
Podczas wyboru swojej nowej gofrownicy zwróć też uwagę na to, z czego wykonano płytki, na których pieką się gofry. Oczywiście najlepszy pod tym względem jest teflon, jednak zdarza się, że producenci używają innych technologii. Dlatego sprawdź pod tym kątem przed zakupem oglądaną gofrownicę. Forma do gofrów to nie jedyne rozwiązanie, jakie można ulepszyć.
Na przykład w gofrownicy MGO-31, od firmy MPM wprowadzono technologię Piramid System. Działa ona w oparciu o wlew umieszczony w centralnym punkcie pokrywy, przez który wpuszczamy do środka dokładnie odmierzoną porcję dokładnie wymieszanych składników. Dalej, korzystając z grawitacyjnego systemu rozprowadzania masy, urządzenie pokrywa formę odpowiednią warstwą ciasta. Po podniesieniu temperatury, masa na gofry pęcznieje i zostaje upieczone w idealnych warunkach. Po wszystkim wystarczy wyjąć cztery równe, trójkątne gofry i przystąpić do radosnej konsumpcji.
Co jeszcze powinna mieć gofrownica?
Warto też sprawdzić obecność dodatkowych funkcji. Gofrownica to technicznie po prostu dwie składane grzałki, które równomiernie podgrzewają płytki formy do opiekania gofrów. Jednak zdarza się, że producenci wykorzystują w ich budowie rzadko spotykane rozwiązania. Jednym z nich jest regulacja brązowienia gofrów.
Technologia ta pozwala dokładniej kontrolować proces pieczenia deserowych przysmaków w taki sposób, by były kolorem bliskim idealnemu, złocistemu brązowi. Inną ciekawą funkcją jest możliwość wymiany form do gofrów. W niektórych urządzeniach płytki wystarczy wymienić na inne i nagle zamiast tradycyjnych, prostokątnych gofrów serwujemy pyszne trójkąty czy gofry bąbelkowe. Te ostatnie będą stanowić wielką atrakcję wśród dzieci.
Artykuł sponsorowany