WP

Czy parówki są odpowiednie dla dziecka?

Moje dziecko (6 lat) bardzo lubi cienkie parówki (pakowane w folię). Zastanawiam się, czy powinnam mu je podawać. Czytałam, że skład takich parówek może być mocno podejrzany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy parówki są odpowiednie dla dziecka?
(archiwum, Fot: archiwum)
WP

O parówkach mówi się i pisze bardzo często, ale tylko nieliczne osoby po zapoznaniu się z pełnym składem tego produktu są w stanie ostatecznie stwierdzić, że... od dzisiaj już koniec z tą „wędlinką”. Przyzwyczajamy się do smaku produktów do tego stopnia, że czasami może to przypominać uzależnienie. Podobnie jak w przypadku popularnego braku kontroli nad ilością spożywanych słodkości.

Parówka to tylko w części mięso, przeważnie w granicach od 30-70 proc. Warto więc postarać się o urozmaicenie codziennej diety dziecka. Zdaję sobie sprawę, że 6 latek ma już swoje zdanie i może się to okazać trudne ale spróbować zawsze warto. Urozmaicenie posiłków i różnorodności spożywanych produktów to zalecenia dla nas wszystkich, nie tylko dla tych najmłodszych.

Pisze Pani, że czytała o podejrzanym składzie parówek. Chciałabym nadal wierzyć, że największe firmy przetwórstwa mięsnego w naszym kraju są należycie kontrolowane i skład parówek w najmniejszym stopniu nie zagraża naszemu zdrowiu, podobnie jak wiele innych produktów, które spożywamy.

WP

Robienie zakupów w dzisiejszych czasach nie należy do najłatwiejszych zadań – proszę dokładnie sprawdzać skład produktu na etykiecie. Jeśli Pani dziecko, będzie miało ochotę na parówkę, proszę wybierać te z największą ilością mięsa. Trzeba znaleźć kompromis między tym co zdrowe a tym co preferują nasze dzieci.

Dzieci uczą się od nas. To rodzice i najbliższe otoczenie kreuje pierwsze wzorce zachować a także nawyki żywieniowe. Naszym więc zadaniem jest zachęcanie do spożywania produktów pełnowartościowych i ograniczanie tych o małej wartości odżywczej

Do codziennego spożywania parówek nie zachęcam, ale raz na kilka dni może się pojawić w jadłospisie 6 latka. Moja córka smak parówki poznała dopiero w przedszkolu i zakochała się w tym aromacie od pierwszego kęsa. Młodszy syn nie lubi parówek i jest jednym z ulubionych klientów sklepu rybnego bo jako przekąskę w czasie spaceru, preferuję kawałek wędzonej rybki ?

Umiarkowanie, urozmaicenie, regularne spożywanie posiłków i aktywność fizyczna to najlepsza metoda na zdrowie naszych pociech.

WP
Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP