Trwa ładowanie...

Bądź fit na wiosnę. Blender pomoże ci przygotować pyszny koktajl

Jeśli nie chcesz kupować codziennie koktajli w plastikowych butelkach, zacznij robić własne w domu. Pomoże ci w tym prosty blender. Zobacz, jakie modele możesz kupić.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bądź fit na wiosnę. Blender pomoże ci przygotować pyszny koktajlŹródło: iStock.com
d4e8pti

Blender – ręczny czy kielichowy?

Blender ręczny to niewielkie urządzenie, składające się z długiej rączki z ostrzami miksującymi. Najczęściej dołącza się do niego wysokie pojemniki, które pozwalają w wygodny sposób rozdrabniać produkty. Blender ręczny jest wygodny w użytkowaniu i raczej nadaje się do przygotowywania szybkich przekąsek oraz dań. Zajmuje również mniej miejsca i ma zwykle mniejszą moc niż blender kielichowy.

Blender kielichowy rozdrabnia produkty w zamykanym pojemniku, co zabezpiecza przed rozchlapywaniem. To urządzenie służy do przygotowywania większych porcji. Ma też z reguły znacznie większą moc i pojemnik o większej pojemności.

Blender sportowy to odmiana blendera kielichowego, który jest idealnym rozwiązaniem dla aktywnych. Ma odłączany pojemnik, który jest jednocześnie bidonem, więc nie trzeba przelewać koktajli do innej butelki. Tego typu blender najlepiej nadaje się do przygotowywania wszelkiego rodzaju przecierów czy smoothie.

blender kielichowy iStock.com
blender kielichowy Źródło: iStock.com, fot: KatarzynaBialasiewicz

Blender – istotne funkcje

Jeśli szukamy blendera ręcznego, zwróćmy uwagę na rączkę. Jest to dość ciężkie urządzenie, które po dłuższym czasie użytkowania może powodować ból i obciążenie nadgarstka. Dlatego ważne jest, by miał on ergonomiczny, antypoślizgowy chwyt. Tego typu blendery zwykle są zasilane bezpośrednio z sieci, ale niektóre mają też akumulator. Egzemplarze z akumulatorem są nieco cięższe i dysponują z reguły mniejszą mocą, ale można ich używać niemal w każdym miejscu.

Jeśli szukamy blendera stojącego, zwróćmy uwagę na pojemność kielicha. Najczęściej znajdziemy modele od 1,5 l do 2 l. Im większy egzemplarz, tym więcej jedzenia przygotujemy, ale miejmy na uwadze to, że taki zajmuje więcej miejsca. Warto też pamiętać, że raczej nie wykorzystamy całej pojemności kielicha ze względu na to, że miksowane jedzenie unosi się ponad swoją objętość, a produkty stałe ją zmniejszają po przerobieniu.

Warto zwrócić uwagę na moc blendera. Im jest ona większa, tym urządzenie zwykle lepiej radzi sobie z twardymi produktami. Najczęściej można spotkać sprzęty z mocą od ok. 200 W do ok. 2000 W. Niektóre modele mogą pracować w trybie turbo, który przez chwilę wykorzystuje pełną moc i tym samym lepiej sobie radzi z twardymi produktami. Często występuje również tryb pulsacyjny.

Blendery zawsze wyposażone są w końcówkę miksującą, ale niektóre dostępne są także w zestawach z wieloma innymi akcesoriami, ułatwiającymi przygotowanie różnych potraw. Co możemy znaleźć w sklepach? Na przykład końcówkę do ubijania, końcówkę do spieniania mleka, a także pojemnik do siekania, pojemnik do kruszenia lodu, a nawet malakser.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4e8pti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e8pti
Więcej tematów