ycipk-422vu1

W kuchni liczą się nie tylko noże. Przyda się też kilka innych sprzętów

Ostre noże to w kuchni podstawa. Warto jednak zadbać również o to, aby pozostałe gadżety były najwyższej jakości
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tylko nóż powinien być ostry
Nie tylko nóż powinien być ostry (123RF.COM)
ycipk-422vu1

Nóż według fachowej terminologii to narzędzie do krajania, cięcia itp., składające się przeważnie z metalowego ostrza osadzonego na rękojeści drewnianej, metalowej lub z tworzywa sztucznego. Dla miłośnika gotowania nóż to po prostu podstawowy gadżet w kuchni, który powinien być ostry i z najwyższej jakości tworzyw. Wszystko po to, żeby szybko się nie zużywał i nie doprowadzał do szewskiej pasji podczas przygotowywania posiłków.

Nóż to jednak nie jedyne narzędzie, które ułatwia pracę w kuchni. Równie ważne jest zadbanie chociażby o odpowiedniej jakości tarkę. Jeśli od lat używacie jednej i tej samej. Może pora zastanowić się nad jej wymianą. Przy dobrym sprzęcie tarcie ziemniaków na placki wcale nie jest już udręką i nawet bez robota kuchennego można sobie poradzić.

ycipk-422vu1

Często używanym narzędziem w kuchni jest też skrobaczka. Kto pamięta zmagania Bohdana Smolenia z obieraniem ziemniaków w jednym ze skeczy kabaretu Tey, ten wie, że zwykły nożyk sprawy nie ułatwia. Dobrze wyposażyć się w skrobaczkę, która będzie dobrze radziła sobie ze swoim zadaniem, ale także będzie dobrze leżała w dłoni. Przy obieraniu dużej ilości warzyw to naprawdę ma znaczenie.

Szykując się do zakupu noży, można poszukać takiej oferty, żeby w zestawie znajdowało się jak najwięcej urządzeń. W ten sposób zaoszczędzimy nieco pieniędzy i sprawimy, że wszystkie nasze kuchenne przybory będą z jednego kompletu, co ma znaczenie czysto estetyczne,

ycipk-422vu1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-422vu1

ycipk-422vu1
ycipk-422vu1