Uniwersalne kuchenki mikrofalowe. Wybraliśmy modele do 300 zł

Kuchenki mikrofalowe są obecne prawie w każdym domu i służą nie tylko do podgrzewania potraw, ale także rozmrażania, grillowania, a nawet gotowania. Wybraliśmy kilka uniwersalnych kuchenek mikrofalowych, które nie kosztują więcej niż 300 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuchenka mikrofalowa to bardzo przydatne urządzenie, które można spotkać prawie w każdym domu
Kuchenka mikrofalowa to bardzo przydatne urządzenie, które można spotkać prawie w każdym domu (Shutterstock.com)
WP

Mechaniczne czy elektroniczne?

Sterowanie jest jedną z podstawowych cech, które bierzemy pod uwagę podczas zakupu kuchenki mikrofalowej. Dużą popularnością cieszą się egzemplarze sterowane elektronicznie, gdyż takie po prostu łatwiej obsługiwać. Modele z pokrętłami nierzadko wymagają ustawienia optymalnej mocy oraz czasu pracy "na oko", toteż ten typ nadaje się głównie do prostych czynności, czyli np. podgrzewania i rozmrażania. Modele z panelem elektronicznym często są wyposażone w programy pracy, które automatycznie dostosowują czas i moc. Parametry te są wyświetlane, więc od razu widzimy np. czas przygotowania potrawy.

WP

My wybraliśmy zarówno modele sterowane elektronicznie, jak i egzemplarze sterowane mechanicznie. Ich ceny nie różnią się znacząco, a oscylują w granicach 300 zł (od 260 zł do 299 zł).

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną 123RF.COM
Podziel się
WP

Pojemność

Kolejną ważną cechą jest pojemność kuchenki mikrofalowej, którą podaje się w litrach. Modele, które wybraliśmy, mają przeważnie 20 l pojemności, co jest dość optymalnym rozwiązaniem. Takie kuchenki są w stanie podgrzać większe danie, umieszczone w dużej misce lub talerzu, albo kilka zapiekanek naraz.

Na rynku spotkamy również modele o większej pojemności, nawet powyżej 25 l. Takie z kolei zawierają bardzo dużo funkcji i nadają się dla dużych rodzin. Bardzo często służą też jako małe piekarniki, w których można przygotować różne potrawy na wielu poziomach.

WP

Moc

Nie zapominajmy również o mocy mikrofalówki, którą podaje się w watach (W). Najczęściej spotykamy modele, których maksymalna moc wynosi od 700 do 1000 W, ale im jest ona większa, tym urządzenie kosztuje więcej. My proponujemy egzemplarze, których moc maksymalna wynosi 800 W.

Funkcja grilla

W niektórych mikrofalówkach znajduje się również dodatkowa grzałka, która umożliwia przygotowanie potraw na chrupko. Są to egzemplarze w funkcją grilla. Producenci podają moc takiej grzałki osobno, a jest ona z reguły wyższa niż standardowa moc mikrofali i często wynosi ponad 1000 W. My wybraliśmy modele z grillem o mocy 1000 W, 900 W oraz 800 W.

WP
Happy woman shopper buys a microwave in the store iStock.com
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP