Świąteczny schab z jajkiem
Wszyscy znamy pieczeń rzymską, przygotowywaną z mielonego mięsa. ja postanowiłam nieco odświeżyć ten przepis. zamiast mielonego mięsa użyłam schabu i nadziałam go jajkiem tak jak nadziewa się owocami. Efekt zaskoczył moich domowników. Wyszło pysznie i oryginalnie. Tak przygotowane mięso można podać z opiekanymi ziemniaczkami i ulubioną surówką.
- Czas przygotowania: Ponad 120 minut
- Rodzaj kuchni: Kuchnia polska
- Okazja: Wigilia
- Kategoria przepisów: Dania mięsne
- Sposób przygotowania: Pieczenie
- Główne składniki :
Składniki
- 1 kg surowego schabu bez kości
- 1 łyżeczka ziaren kolorowego pieprzu
- kilka owoców jałowca
- łyżeczka tymianku
- 1 łyżeczka soli
- sos sojowy
- 4 małe jajka ugotowane na twardo
Przepis
W moździerzu rozgnieść pieprz i jałowiec, wymieszać z tymiankiem i łyżeczką soli, a następnie natrzeć schab. Przełożyć do miski, skropić z obu stron sosem sojowym, przykryć folią spożywczą i włożyć na noc do lodówki.
Przy pomocy długiego, ostrego noża zrobić na samym środku schabu nacięcie na wylot, a następnie wypełnić powstały otwór obranymi jajkami na twardo. Schab umieścić w brytfance i zapiekać pod przykryciem ok. 1 godz. w piekarniku rozgrzanym do 200 st. C. Podawać na zimno.