Trwa ładowanie...

Jakie pieczywo wybrać? Jak ważna jest jakość mąki?

Cenne rady dietetyka

d41pmsi
d41pmsi

- Musimy nauczyć się wybierać pieczywo, które ma największą zawartość witamin i składników mineralnych - podkreśliła dietetyk Aneta Łańcuchowska. Jaka mąka jest najzdrowsza? Czy pszenica rzeczywiście jest niedobra dla naszego zdrowia?

Wybierając pieczywo należy kierować się tym, aby składniki, z których jest wypiekane, były jak najmniej przetworzone. Kluczową sprawą jest jakość użytej mąki. Najbardziej wartościowa jest ta o ciemniejszej barwie. W związku z tym faktem powinno się wyeliminować z kuchni gorszą mąkę na rzecz mąki razowej. Niestety, na początku stosowania może nie do końca smakować. Dlatego rodzice powinni zadbać o budowanie świadomości wśród dzieci i od najmłodszych lat przyzwyczajać do jej smaku.

O pszenicy wykorzystywanej do wyrobu pieczywa słyszy się w większości negatywne komentarze. Jednak dotyczą one pszenicy mocno przetworzonej, która traci wartościowe składniki. Wybierając ziarna jak najmniej przerobione dostarczamy organizmowi dużą dawkę błonnika, które daje uczucie sytości. To także źródło witamin z grupy B, która wpływa na koncentrację oraz m.in. żelazo i magnez, dzięki którym możemy cieszyć się ładnymi włosami i paznokciami.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Naleśniki w nowym wydaniu

d41pmsi

Słodkie domowe trufle

d41pmsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41pmsi
Więcej tematów