Trwa ładowanie...
otręby
24-02-2015 10:18

Jadalne talerze - ekologiczna alternatywa dla naczyń

Artykuły użytku jednorazowe to domena współczesnego świata. Niestety, tego typu wygodne rozwiązania z używaniem plastikowych kubeczków lub pojemników niesie ze sobą tony odpadów niebezpiecznych dla środowiska. Ekologiczną alternatywę proponuje młynarz-wynalazca.

Jadalne talerze - ekologiczna alternatywa dla naczyńŹródło: x-news.pl/Dzień Dobry TVN
d4kelzn
d4kelzn

Artykuły użytku jednorazowe to domena współczesnego świata. Niestety, tego typu wygodne rozwiązania, czyli używanie plastikowych kubeczków lub pojemników niosą ze sobą tony odpadów, które zalegają na wysypiskach śmieci. Ekologiczną alternatywę proponuje młynarz-wynalazca.

Jerzy Wysocki pochodzi z rodziny, która od ponad stu lat zajmuje się tradycyjnym wyrobem mąki. Jego praca stała się jednocześnie jego pasją i motorem do podejmowania nowych wyzwań. Jednym z nich są jadalne talerze. Pomysł na takie nietuzinkowe wyposażenie kuchni zrodził się podczas obserwacji codziennych zajęć w młynie. W trakcie produkcji powstają bowiem spore ilości produktów ubocznych - najczęściej niewykorzystywanych otrębów. Odpady okazały się być jednak świetnym materiałem do stworzenia jednorazowych, jadalnych talerzy i miseczek.

Naczynia są całkowicie biodegradowalne, czyli ulegają pełnemu rozkładowi zaledwie w ciągu miesiąca. Zaletą Biotrem (bo pod taką nazwą funkcjonują na rynku) jest nie tylko ich ciekawy wygląd, ale także wyjątkowy zapach świeżo upieczonego chleba. Produkty są tworzone jedynie z otrąb pszennych i nie zawierają szkodliwych substancji, które mogłyby przenikać do żywności. Ponadto mają doskonałe właściwości izolacyjne - chronią użytkowników przed poparzeniem rąk.

d4kelzn

Młynarz przyznaje, że zastosowanie otrębów daje niesamowicie duże możliwości. Jego zdaniem to potencjał na globalny biznes. W planach ma kolekcje smakowe m.in. z dodatkiem czosnku, a także wykorzystanie odpadów w przemyśle meblarskim.

x-news.pl/mp/WP Kuchnia

d4kelzn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kelzn
Więcej tematów