Trwa ładowanie...

Dlaczego warto wybierać zdrową i pełnowartościową dietę również w wakacje?

Wakacje to czas beztroskiego relaksu i odpoczynku, ale nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z dbałości o nasze zdrowie. Wręcz przeciwnie! Ceny w sklepach potrafią zaskoczyć, dlatego szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na to, co umieszczamy w naszym koszyku. Czy nasze wybory są naprawdę zdrowe i sprzyjają pełnowartościowemu odżywianiu? A może istnieją tańsze i bardziej wygodne opcje?

Materiał sponsorowany przez Huel
 Źródło: materiały partnera
d3moto1
d3moto1

Wprowadzenie pełnowartościowej diety

Bardzo możliwe, że łatwiejszym, ale mniej precyzyjnym terminem będzie "dieta zbilansowana". Co to właściwie znaczy? Aby w pełni korzystać z pełnowartościowych produktów, bardzo ważne będzie wprowadzenie różnorodności. Wybieraj różne rodzaje węglowodanów: kasz, makaronów, ziemniaków i rotuj źródłami białka: strączki, tofu, ryby, jaja, mięso. Dbaj o zdrowe tłuszcze. To nieskończona ilość przepysznych potraw! Jedzenie wciąż tego samego (i bez warzyw) nie zapewni wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Po jakimś czasie prawdopodobnie ucierpi na tym samopoczucie i zdrowie.

Dlaczego nasza dieta powinna być kompletna pod względem odżywczym?

Gdy w diecie brakuje niektórych niezbędnych składników odżywczych, na przykład witaminy C, w końcu to zauważymy. Nasz organizm nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować, jeśli nie zapewnimy mu wszystkich niezbędnych narzędzi i paliwa. Te narzędzia i paliwo to właśnie składniki odżywcze, które dostarcza pełnowartościowa dieta.

Dieta kompletna pod względem odżywczym zapewnia nam zdrowe składniki odżywcze w odpowiednich ilościach. Oznacza to, że nie chodzi tylko o podtrzymanie życia, ale o ogólne wspieranie dobrego stanu zdrowia i samopoczucia. Bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie, nasza dieta wpływa na nasze zdrowie.

Co więcej, efekty odżywiania są często widoczne dopiero po dłuższym czasie, dlatego może wydawać się, że niezdrowa dieta nie powoduje problemów w danym momencie, ale może być źródłem trudności w perspektywie długoterminowej.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dlaczego nie wszyscy przestrzegają pełnowartościowej diety?

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować, że obecna dieta nie będzie kompletna pod względem odżywczym. Wielu z nas prowadzi intensywne życie, przez co często nie mamy czasu na przygotowanie jakiegokolwiek posiłku. W takich sytuacjach sięgamy po przekąski na szybko przed wyjściem z domu, zjadamy w autobusie czy tramwaju gotową kanapkę, a czasem decydujemy się na obiad w budce w pobliżu pracy. Te rozwiązania pozwalają zaspokoić głód na jakiś czas, ale czy warto polegać na nich codziennie? A co z niezbędnymi składnikami odżywczymi?

d3moto1

Dlaczego warto wybierać Huel, jako pełnowartościowy posiłek?

Produkt został stworzony z myślą o zdrowym odżywianiu - ma być łatwy w przygotowaniu, zdrowy i tani. Większość posiłków spełnia jedno lub dwa z tych wymagań, ale czy znacie taki, który spełnia je wszystkie? Prawdopodobnie jest ich niewiele. Jednak ten idealnie wpisuje się w tę kategorię.

Huel oferuje pełnowartościowe jedzenie, co oznacza, że zapewnia idealne proporcje wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a także dostarcza innych ważnych składników odżywczych korzystnych dla zdrowia, energii i wydajności. Innymi słowy, Huel jako posiłek dostarcza odpowiednią ilość białka, niezbędnych tłuszczów, węglowodanów, błonnika, witamin i składników mineralnych

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Pełnowartościowy posiłek w cenie kawy na mieście

Czy możemy otrzymać pełnowartościowy posiłek za cenę kawy na mieście i czy jest on równie szybki w przygotowaniu? Możecie to ocenić sami. Przygotowanie Huel jest zaskakująco proste - wystarczy wymieszać 100 g produktu z zalecaną ilością wody (w zależności od rodzaju posiłku, czy to koktajl czy szybkie danie na ciepło). Kilka minut i gotowe.

d3moto1

Posiłek Huel o takiej porcji ma 400 kcal. Jeśli sięgamy również po inne posiłki, możemy przyswajać większą ilość konkretnych składników odżywczych niż jest to wskazane. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne ustalamy indywidualnie, w zależności od naszych potrzeb i celów.

Mamy nadzieję, że teraz jasne jest, co oznacza pełnowartościowe jedzenie i dlaczego jest to ważne. Jeśli trudno Ci utrzymać zrównoważoną dietę, Huel może Ci w tym pomóc

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera
Materiał sponsorowany przez Huel
d3moto1
d3moto1
Więcej tematów