Czysta woda także z kranu – dzbanki filtrujące dla rodziny i nie tylko
Marzymy o czystej wodzie, jednak ta płynąca w rurach jest często bardzo twarda i ma nieprzyjemny zapach. Dlatego często decydujemy się na kupno dzbanków filtrujących. Poniżej prezentujemy kilka modeli.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Dzbanki filtrujące – zapomnij o nieprzyjemnym smaku i zapachu
Dzbanki filtrujące zyskują coraz większą popularność i coraz częściej pojawiają się w gospodarstwach domowych Polaków. Ich działanie polega na usunięciu zanieczyszczeń z wody przepływającej przez rury. Taka woda ma często nieprzyjemny posmak chloru i bywa bardzo twarda. Dzięki działaniu odpowiednich filtrów (zwykle węglowych) poprawiają się jej walory smakowe oraz zapachowe.
Dzbanek filtrujący przypomina nieco przezroczysty czajnik elektryczny. W jego korpusie znajdują się dwa pojemniki przedzielone filtrem, z czego jeden jest na wodę niefiltrowaną, a drugi – na wodę przefiltrowaną. Na pokrywie znajduje się często lampka LED lub wskaźnik, które informują o konieczności wymiany filtra (zwykle trzeba go wymieniać co miesiąc). Warto też pamiętać, że dzbanki filtrujące oczyszczają wodę jakiś czas, nie natychmiast. Zanim pojemnik napełni się do końca, trzeba chwilę odczekać (zwykle ok. 10 minut przy dzbanku o pojemności 1,5 l).
Przy zakupie dzbanka filtrującego trzeba kierować się nie tylko pojemnością (1,4 l wystarcza z reguły dla przeciętnej rodziny), ale też dostępnością filtrów. W tym przypadku bowiem należy kupować filtry zgodne z modelem dzbanka, bo bardzo rzadko zdarza się, ażeby wybrany wkład pasował do innego modelu. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego dzbanek jest wykonany. Najczęściej w ofercie znajdziemy egzemplarze plastikowe, ale też można dostać modele szklane (chociaż są dość trudno dostępne). Dzbanki plastikowe są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ trudno je zbić.
Butelki filtrujące – miej czystą wodę zawsze przy sobie
Wygodną alternatywą dla dzbanków filtrujących są butelki filtrujące, które działają w podobny sposób. Woda w nich jest oczyszczana natychmiastowo, w trakcie picia. Może to być doskonały zamiennik butelkowanej wody, którą codziennie kupujemy. Za gadżet ten z reguły nie zapłacimy więcej niż 100 zł.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.