Qaqwqwrqw

Blendery kielichowe do 300 zł – w mig przygotujesz ulubiony koktajl

Świeże smoothie, smaczny sorbet na letnią imprezę czy puree ziemniaczane do obiadu – to wszystko można przygotować za pomocą jednego kuchennego urządzenia. Blender kielichowy to świetny wybór i dla osób będących na diecie, i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć zdrowszy tryb życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Blender kielichowy idealnie nadaje się do koktajli, past czy musów
Blender kielichowy idealnie nadaje się do koktajli, past czy musów (iStock.com, Fot: KatarzynaBialasiewicz)
Qaqwqwrqw

Blendery kielichowe – lepsze niż ręczne?

Blendery kielichowe, w porównaniu do blenderów ręcznych, mają znacznie szersze zastosowanie, ale pracują głośniej. Cechują się zwykle większą mocą, która poradzi sobie z twardymi produktami, np. z lodem, ale też większymi gabarytami, co z pewnością będzie ważną kwestią dla osób chcących zaoszczędzić miejsce w kuchni albo tych, którzy chcą potraktować to urządzenie jako dekorację. Nieodłącznym elementem blendera kielichowego jest oczywiście szczelny, zamykany pojemnik, w którym miksuje się produkty. To zmniejsza ryzyko zachlapania blatu kuchennego lub stołu.

Blender kielichowy służy przede wszystkim do przygotowywania wszelkich koktajli czy smoothie, ale niektóre modele, w zależności od mocy czy liczby obrotów, mogą skruszyć lód do drinków, zmielić ziarna czy przygotować gęste pasty np. hummus. Blendery ręczne zwykle są słabsze i nadają się głównie do miksowania. Niektóre egzemplarze kielichowe wyposażone są w bidony, które można zabierać ze sobą, np. do pracy lub na trening.

Qaqwqwrqw

Blender kielichowy – co się liczy przy wyborze?

Przy wyborze blendera kielichowego warto kierować się głównie jakością wykonania, mocą, liczbą obrotów oraz pojemnością samego kielicha.

Zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest kielich. Dobrym wyborem będą modele szklane, jednak te są dość ciężkie i mogą się potłuc. Na rynku znajdziemy również blendery z pojemnikiem z tworzywa sztucznego, jednak zawsze warto sprawdzać, czy jest to tworzywo wolne od biosfenolu A.

Qaqwqwrqw

Blendery kielichowe pracują zwykle z mocą od 100 W do nawet 1600 W, przy czym egzemplarze z mniejszą mocą nadają się w zasadzie jedynie do miksowania miękkich produktów oraz rozdrabniania ziół. Uniwersalnym wyborem będą modele od 700 W do 900 W z trybem pulsacyjnym, które poradzą sobie z blendowaniem twardszych składników. Modele z jeszcze wyższą mocą dobrze zmiksują i rozdrobią gęste, twarde i suche produkty. Zwróćmy też uwagę na regulację prędkości obrotowej noży. Może być ona skokowa (zwykle do 14 poziomów prędkości) lub płynna (przycisk + lub -).

Tego typu blendery dysponują kielichami o pojemnościach od ok. 600 ml do nawet 2,5 l. Im są one większe, tym oczywiście więcej produktów możemy rozdrobnić i zmiksować naraz.

Qaqwqwrqw
Happy little boy is making healthy fruit juice at home. Healthy eating iStock.com
Podziel się
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw