Trwa ładowanie...
d1bcpow

Sałata wilgotnieje w reklamówce? Mamy na to prosty trik

Przynosisz ze sklepu świeżą, chrupiącą sałatę, a już po 24 godzinach w lodówce jej liście zaczynają więdnąć? Wiemy, jak sobie z tym poradzić. Wystarczy do tego kawałek papierowego ręcznika, który większości kojarzy się jedynie ze sprzątaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sałata zachowa świeżość na dłużej.
Sałata zachowa świeżość na dłużej. (123RF.COM)
d1bcpow

Zauważyliście, że po przyniesieniu sałaty ze sklepu bardzo szybko traci ona świeżość, a jej liście stają się miękkie i nieprzyjemnie wilgotne? Wiemy, jak temu zapobiec. Wystarczy jeden prosty trik i to przy użyciu produktu, który na pewno masz w swoim domu.

Sztuczka polega na tym, że do torebki z sałatą wkłada się kawałek... ręcznika papierowego. To właśnie on pomoże wchłonąć zbierającą się w reklamówce wilgoć. Dzięki temu liście sałaty będą dłużej świeże i chrupkie.

Jednak to niejedyne zastosowanie ręcznika papierowego. Kilka warstw papieru można włożyć do doniczki z kwiatem - dokładnie pod ziemię. Będzie on utrzymywał kropelki wody i dzięki temu roślina nie będzie musiała być długo podlewana. Produkt ten przydaje się także do odsączania tłuszczu - wystarczy, że po smażeniu zawiniemy w ręcznik papierowy kotleta. Jeżeli błyskawicznie chcemy schłodzić wodę w butelce, wystarczy namoczyć taki ręcznik i owinąć nim butelkę.

d1bcpow

Znaliście wcześniej takie triki?

Zobacz też: Jakich produktów nie wkładać do lodówki?

d1bcpow

Podziel się opinią

Share
d1bcpow
d1bcpow
Więcej tematów