Trwa ładowanie...
picie wody
Marcin Michałowski
Dzisiaj, 3 lutego 2025, 13:05

Pijesz wodę na czczo? Lekarka wyjaśnia, jak to naprawdę wpływa na ciało

Większość z nas, zaraz po przebudzeniu, odczuwa potrzebę napicia się czegoś. Niektórzy sięgają po energetyczny "strzał" w postaci kawy czy herbaty, inni natomiast stawiają na wodę. Dr Magdalena Cubała-Kucharska, znana w mediach społecznościowych lekarka, postanowiła podsumować wpływ picia wody na czczo na nasz organizm. Okazuje się, że ten prosty nawyk może przynieść zaskakująco wiele korzyści.

Jak picie wody na czczo wpływa na nasz organizm?Jak picie wody na czczo wpływa na nasz organizm?Źródło: Adobe Stock, fot: PAWEL_KACPEREK
d2vxw8z
d2vxw8z

Wielu z nas zaczyna dzień od kubka kawy, licząc na szybki zastrzyk energii. Tymczasem specjaliści coraz częściej zwracają uwagę na korzyści płynące z picia wody na czczo. Dr Magdalena Cubała-Kucharska, ekspertka medycyny integracyjnej, podkreśla, że ten prosty nawyk może mieć ogromny wpływ na zdrowie. Wypicie szklanki letniej wody tuż po przebudzeniu wspomaga procesy trawienne, nawilża organizm i pomaga usuwać toksyny. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą picie wody na czczo?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pyszny Malinowy Książę bez pieczenia. Z wrażenia chce się paść na kolana

Picie wody na czczo – lepsze niż poranna kawa?

Woda to podstawowy element funkcjonowania naszego ciała, a jej spożywanie z rana może przynieść wiele pozytywnych efektów. Jak tłumaczy dr Cubała-Kucharska, picie wody na czczo pobudza pracę przewodu pokarmowego, intensyfikuje wydzielanie soków trawiennych i poprawia perystaltykę jelit. Regularne sięganie po wodę zaraz po przebudzeniu może pomóc w walce z problemami trawiennymi oraz zaparciami.

d2vxw8z

Co więcej, nawadnianie organizmu od samego rana wpływa na lepszą kondycję skóry i wszystkich tkanek. Choć często mówi się o pozytywnym działaniu wody na cerę, to jej znaczenie dla zdrowia jest znacznie większe. Każda komórka naszego organizmu potrzebuje odpowiedniego poziomu nawodnienia do sprawnego funkcjonowania, a rozpoczęcie dnia od wody jest idealnym sposobem na wsparcie tego procesu.

Dlaczego warto zacząć dzień od szklanki wody?

  1. Lepsze trawienie – nawodnienie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i eliminuje uczucie ciężkości.
  2. Naturalna detoksykacja – woda wspiera proces usuwania toksyn z organizmu, wspomagając nerki i wątrobę.
  3. Zastrzyk energii – picie wody na czczo może pobudzić organizm równie skutecznie jak kawa, a dodatkowo nie obciąża nadnerczy.
  4. Zdrowsza skóra – odpowiednie nawodnienie wpływa na elastyczność i nawilżenie skóry, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się.
  5. Lepsze samopoczucie – regularne picie wody wspomaga koncentrację i poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu.

Zamień kawę na wodę i poczuj różnicę

Jeśli do tej pory zaczynałeś dzień od filiżanki kawy, warto rozważyć zmianę nawyków. Woda nie tylko nawadnia organizm, ale również może dostarczyć ci energii na cały dzień. Co więcej, jej przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę – wystarczy nalać szklankę i wypić. To prosty i skuteczny sposób na poprawę zdrowia, który może przynieść długofalowe korzyści. Spróbuj pić wodę na czczo codziennie przez kilka tygodni i zobacz, jak wpłynie to na twoje samopoczucie!

d2vxw8z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vxw8z
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj