ycipk-2bo2l9

Opiekacz, grill i gofrownica. Pyszne śniadania przez okrągły rok

Urządzenie, dzięki któremu szybko i łatwo przygotujesz ciepły oraz smaczny posiłek, jest nie do przecenienia. Dlatego warto zainwestować w praktyczny opiekacz. Cała rodzina z pewnością ucieszy się z kanapek na ciepło. Ich podgrzanie zajmie dwie minuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smaczne propozycje ciepłych śniadań
Smaczne propozycje ciepłych śniadań (Fotolia, Fot: koss13)
ycipk-2bo2l9

Można zjeść je od razu po przygotowaniu lub zabrać ze sobą do pracy, szkoły czy na wycieczkę. Do opiekacza możesz wrzucić dowolny rodzaj pieczywa i ulubione składniki. Każdego dnia będziesz cieszyć się unikatowymi kanapkami.

Codziennie inne kanapki

Na rynku można znaleźć opiekacze, które mają różną budowę i sposób działania. Standardowo są przystosowane do przygotowywania kanapek z pieczywa tostowego, można to poznać po wyżłobieniach na płycie grzewczej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać sprzęt, którego wnętrze przypomina elektrycznego grilla. Pozwoli on na przygotowywanie kanapek z dowolnego rodzaju pieczywa.

ycipk-2bo2l9
Sandwich maker great and convenience kitchenware iStock.com
Podziel się

Moc teflonu

Aby kanapka nie przywierała do rozgrzanego metalu, powinien on być pokryty wysokiej jakości powłoką teflonową. Płyty grzewcze to kluczowy element każdego opiekacza, dlatego trzeba się upewnić, że są bez zarzutu. To, jak długo urządzenie będzie w stanie sprawnie działać, zależy właśnie od rodzaju i stanu użytej powłoki.

ycipk-2bo2l9

Aby służyła ci jak najdłużej, musisz podjąć pewne środki ostrożności. Przede wszystkim nie możesz dopuścić do przypalenia kanapek. Zwęglone resztki fatalnie wpływają na jakość teflonu, sprawiają że materiał zaczyna odpryskiwać, a w efekcie pogorszają się jego właściwości. Pamiętaj więc o regularnym czyszczeniu. Warto też wiedzieć, że nie powinno się czyścić płyty grzewczej metalowym druciakiem. Jej powłoka jest niezwykle delikatna i łatwo ją porysować.

Opiekacze 3w1

Na szczególną uwagę zasługują modele łączące w sobie trzy urządzenia: opiekacz do kanapek, grill elektryczny i gofrownicę. Wszystko to za sprawą wyjmowanych nakładek z różnego rodzaju wyżłobieniami. Taki praktyczny model pozwoli ci zaoszczędzić sporo miejsca w szafce.

ycipk-2bo2l9

Przy wyborze urządzenia pamiętaj, że każde z nich potrzebuje różnej mocy do tego, by działać bez szwanku. Zwróć więc uwagę na to, jakie parametry ma urządzenie – im więcej, tym lepiej. Przydatna jest również funkcja regulacji mocy. W ten sposób dostosujesz stopień przyrumienienia potrawy do własnych upodobań.

Polub WP Kuchnia
ycipk-2bo2l9
ycipk-2bo2l9
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2bo2l9