- Czas przygotowania: 30-60 minut
- Rodzaj kuchni: Kuchnia chińska
- Kategoria przepisów: Dania mięsne
- Sposób przygotowania: Smażenie
- Główne składniki :
Składniki
- 600 g wołowiny mielonej
- 60 g orzeszków piniowych
- pół pęczka bazylii
- 1 jajko
- 60 g mąki pszennej
- 1 łyżeczka startego korzenia imbiru
- sól i pieprz do smaku
- kilka kropel sosu tabasco
- 1 limonka (osobno sok i starta skórka)
- 6 łyżek jasnego sosu sojowego
- 1 łyżka posiekanej kolendry
- 4 łyżki tłuszczu do smażenia
Przepis
W miseczce wymieszaj sos sojowy, sok z limonki i kolendrę.
Przepis
W dużej misce połącz wołowinę, tabasco, orzeszki, posiekaną bazylię, rozmącone jajko, imbir, skórkę z limonki, sól i pieprz. Dobrze wymieszaj całość i uformuj malutkie pulpeciki. Obtocz je delikatnie w mące. Podrzuć ostrożnie, aby pozbyć się nadmiaru mąki.
Przepis
Na rozgrzaną patelnię wlej tłuszcz i podgrzej. Pulpety podsmażaj około 5 minut, odwracając od czasu do czasu. Kuleczki jedz, mocząc je w sosie.
Przepis
Danie to można podać np. z ryżem. Produkt ten jest jednym z bazowych składników dań kuchni azjatyckiej, a jego czarną wersję uznaje się za jeden z najzdrowszych produktów świata. Czarny ryż uprawia się głownie w Tajlandii i Indonezji. Można go przyrządzać na wiele sposobów, na przykład z dodatkiem różnego rodzaju przypraw. W Chinach przez wieki zarezerwowany był wyłącznie dla samego cesarza. Charakteryzuje go łagodny, orzechowy smak.
Przepis
Przepis poleca Pascal Brodnicki. Swoje kulinarne doświadczenie zdobywa podróżując po całym świecie - pracując m.in. z Azjatami, Baskami, Hiszpanami. Jak sam mówi, największą szkołą, jaką przeszedł, jako kucharz była restauracja Les Pyrenees, mająca 2 gwiazdki Michelin. Prowadził program kulinarny "Pascal po prostu gotuj", jest autorem pięciu książek kucharskich: "Pascal Po Prostu Gotuj 1", "Pascal Po Prostu Gotuj 2", "Gotuj kolorowo z Pascalem", "Po Prostu Grilluj", "Po Prostu mi to ugotuj". Ambasador Ramy Smaż jak szef kuchni. Uczestnik show surwiwalowego "Azja Express".