WP

Kuchnia dla kociarzy. Jak zabezpieczyć pomieszczenie przed zwierzęciem

Niejeden z miłośników kotów musiał zmagać się z problemem, jakim jest obecność tych zwierząt w kuchni podczas gotowania. Czasem wystarczy zostawić jedzenie na blacie na kilka sekund, a zanim się obrócimy i kot, i obiad znikają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koty bardzo lubią wskakiwać na blaty i stoły
Koty bardzo lubią wskakiwać na blaty i stoły (123RF)
WP

Przede wszystkim, jeśli chcemy kota odstraszyć, powinniśmy zakupić spory zapas pomarańczy. Te zwierzęta bardzo nie lubią zapachu, jaki wydziela ten owoc. Możemy także zrobić kaczkę w pomarańczach - przynajmniej w tym przypadku mamy pewność, że kot się do dania nie zbliży.

Jeśli nasz zwierzak notorycznie wskakuje na stół lub blat, gdy tylko pojawi się na nim pożywienie, powinniśmy zacząć go tego jak najszybciej oduczać. Jeśli mamy w domu plastikowy psikacz, nada się on do tego idealnie. Napełniamy go wodą i za każdym razem, gdy kot znajdzie się tam, gdzie nie powinien - psikamy go wodą do skutku.

123RF
Podziel się
WP

Zdarzają się jednak twardzi gracze, którym woda niestraszna. W takim przypadku pozostaje nam ogromna cierpliwość i ściąganie kota rękami z blatu dopóki się nie nauczy. Zwierzakowi prędzej czy później znudzi się zabawa, która za każdym razem kończy się odstawieniem na podłogę

Warto także pamiętać o zakupie drapaka, który jest rozwiązaniem na podrapane meble kuchenne. Dopóki nie nauczymy kota korzystać z drapaka, on będzie zostawiał pamiątki na nogach stołów czy krzeseł.

123RF
Podziel się

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP