Trwa ładowanie...

Krokiety z ryżu z parmezanem według przepisu z 1895 roku

Krokiety z ryżu z dodatkiem parmezanu będą dobrym dodatkiem albo nawet samodzielnym daniem głównym. To szybki i prosty sposób na coś innego na obiad niż ziemniaki z kotletem. Lena Kostylewa, autorka bloga "Przepisy tradycyjne", sprawdziła recepturę na to danie z 1895 roku.

Krokiety z ryżu z parmezanem według przepisu z 1895 rokuŹródło: www.przepisytradycyjne.pl
d2hhaum
d2hhaum

Krokiety z ryżu z dodatkiem parmezanu będą dobrym dodatkiem albo nawet samodzielnym daniem głównym. To szybki i prosty sposób na coś innego na obiad niż ziemniaki z kotletem. Lena Kostylewa, autorka bloga "Przepisy Tradycyjne", sprawdziła recepturę na to danie z 1895 roku.

Przepis na krokiety można znaleźć w książce kucharskiej "Kucharz Warszawski". Na jej stronach widnieje taki opis tego dania:
"Ćwierć funta ryżu sparzyć wrzącą wodą, potem wodę zlać, a ryż nalać rosołem lub mlekiem, posolić i gotować na wolnym ogniu, aż będzie miękki. Odstawić, a gdy przestygnie, wymieszać go z 3-ma surowemi żółtkami, 3-ma łyżkami parmezanu i łyżką masła. Następnie brać po łyżce ryżu na rękę i formować podłużne gałki grubości 2 palców. Krokiety maczać w jajku robitem z wodą, obsypywać przesianą bułeczką i smażyć na gorącem maśle. Podać jako potrawę oddzielną lub jako smaczny dodatek do baraniny pieczonej i smażonej".

Składniki:

100 g ryżu
2 jajka
1 łyżka parmezanu
1 łyżka masła
Szczypta soli i pieprzu
Odrobina bułki tartej

Przygotowanie:

Sparzam ryż wrzątkiem, zlewam wodę i zalewam go ponownie tylko, że rosołem. Gotuję ryż do momentu, aż będzie całkowicie miękki. Studzę ugotowany ryż. Do ryżu dodaję żółtko, parmezan, masło, sól i pieprz. Formuję zgrabne krokieciki i obtaczam je w roztrzepanym jajku i w bułce tartej. Krokiety smażę do momentu, aż będą rumiane z każdej strony. Podaję je z lekką sałatką.

d2hhaum
d2hhaum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhaum
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj