Trwa ładowanie...
d4fes80

Jesteś na diecie i nie widzisz efektów? Znamy powody, przez które twoja waga stoi w miejscu

Dieta to przede wszystkim spożywanie zdrowych produktów i mniejszej ilości kalorii niż wynosi zapotrzebowanie naszego organizmu. Jeśli twoja głodówka nie przynosi zamierzonych efektów, sprawdź, na co jeszcze poza dietą musisz zwrócić uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jesteś na diecie i nie widzisz efektów? Znamy powody, dla których twoja waga stoi w miejscu
Jesteś na diecie i nie widzisz efektów? Znamy powody, dla których twoja waga stoi w miejscu (123RF)
d4fes80

Wszystko zaczyna się w głowie

Mogłoby wydawać się, że dieta nie ma nic wspólnego z naszym umysłem. Najnowsze badania dowodzą jednak o bezpośrednim związku między trudnościami emocjonalnymi, takimi jak stres a BMI. Podczas stresujących sytuacji, nasz organizm domaga się szybkiego dostarczenia energii, dlatego podświadomie sięgamy po słodkie przekąski, które są szybko trawione i pobudzają organizm do działania, ale tym samym na krótko dostarczają nam energii. Spożywamy przez to zbędne kalorie, które nie dają nam uczucia sytości na długi czas.

Mniej snu, więcej kalorii w ciągu dnia

d4fes80

Jeśli jesteś niewyspany, możesz spożyć jednego dnia nawet 400 kcal więcej od osoby, która spała odpowiednio długo. Senność zwiększa wytwarzanie hormonu głodu, więc aby nie zasnąć czerpiesz energię z cukrów prostych. Szybka, słodka przekąska pobudza na chwilę, ale dostarcza wielu zbędnych kalorii.

Nieograniczone ilości zdrowego jedzenia

Jedząc tylko zdrowe jedzenie też można przytyć. A to wszystko przez spożywanie zbyt dużej ilości kalorii jednego dnia. Liczenie kalorii może być skomplikowane, ale warto sprawdzić, jakie zapotrzebowanie kaloryczne ma nasz organizm, uwzględniając przy tym nasz tryb pracy. Aby schudnąć musimy pamiętać o spożywaniu mniejszej ilości kalorii niż potrzebujemy. Nawet jedząc tylko zdrowe jedzenie, nie możemy jeść go w nieograniczonych ilościach.

Zobacz też: Szostak schudła 30 kg. Dietetyczka o dietach gwiazd

Napoje też mają kalorie

Będąc na diecie, należy pamiętać, że dostarczamy sobie kalorie nie tylko w posiłkach, ale także w napojach. Przez dużą kawę z mlekiem rano i jednego drinka wieczorem wypijamy wiele kalorii, których większość z nas nie jest nawet świadoma. Wszystkie słodkie napoje dostarczają ogromnej ilości pustych kalorii, które nie dają nam energii na długo. Warto więc słodki napój zamienić na wodę, aby nie marnować cennych kalorii na produkty, które nie zapewniają nam siły.

d4fes80

Dieta nie musi być głodówką składającą się z niesmacznych produktów. Zdrowe produkty w odpowiedniej ilości, sen i niezajadanie stresu mogą mieć pozytywny wpływ na utratę wagi i nasze samopoczucie.

Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fes80

Podziel się opinią

Share

d4fes80

d4fes80